هر آنچه باید درباره سفر به کیش با قطار بدانید!

به گزارش فروشگاه کوچک، سفر با قطار به کیش، روشی کم هزینه و مجذوب کننده برای لذت بردن از زیبایی های این جزیره منحصر به فرد است. با وجود اینکه کیش به عنوان یک جزیره، فاقد خط راه آهن است، اما با کمی برنامه ریزی می توانید سفر به کیش با قطار را به روش ترکیبی زمینی و دریایی تجربه کنید و سفری خاطره انگیز به این مقصد محبوب گردشگری داشته باشید. در این مطلب از مجله گردشگری فلای تودی به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید سفر به کیش با قطار را تجربه کنید. پس با ما همراه باشید.

هر آنچه باید درباره سفر به کیش با قطار بدانید!

راهنمای سفر به کیش با قطار

جزیره کیش، نگین خلیج فارس، مقصدی مجذوب نماینده برای بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی است. سفر به این جزیره زیبا با وسایل نقلیه مختلفی امکان پذیر است؛ هواپیما پرطرفدارترین روش برای کسانی است که می خواهند سفری راحت به این جزیره زیبا داشته باشند. اما قطار هم می تواند انتخابی متفاوت و خاطره انگیز باشد. اگر دوست دارید سفری مالی، امن و در عین حال خاص به جزیره داشته باشید، سفر به کیش با قطار گزینه مجذوب نمایندهی است. با توجه به مسافت و نوع قطار، مدت زمان سفر به کیش با قطار از مبدا تهران می تواند بین 15 تا 25 ساعت باشد.

مسیرهای ریلی سفر به کیش با قطار

در حال حاضر، هیچ خط ریلی مستقیمی به جزیره کیش وجود ندارد. برای سفر به کیش با قطار، باید ابتدا به یکی از شهرهای دارای ایستگاه راه آهن نزدیک به جزیره مانند بندرعباس سفر کنید و سپس از آنجا با استفاده از وسایل حمل و نقل دریایی مانند کشتی یا لنج به کیش بروید. در مطلب راهنمای سفر به کیش، جزئیات مربوط به سفر دریایی به کیش ارائه شده است که می توانید در مجله گردشگری مطالعه کنید.

در مسیر ریلی، شما می توانید به راحتی از مبدا تهران، اصفهان و مشهد نیز برای سفر به کیش از قطار بهره ببرید. نکته مهم اینکه مسیر سفر به کیش با قطار باید به مقصد بندرعباس باشد. بسیاری از کسانی که ساکن شهرهای مختلف هستند می توانند از ایستگاه های بین راهی شهرهایی که به مقصد بندرعباس بلیط دارند خود را برای سفر به کیش آماده نمایند.

 • ایستگاه های قطار از مبدا تهران به بندرعباس: تهران، محمدیه، کاشان، بادرود، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمد آباد، خاتون آباد، سیرجان، تزرج، زادمحمود، فین و بندرعباس.
 • ایستگاه های قطار از مبدا اصفهان به بندرعباس: اصفهان، سیستان، عقدا، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، خاتون آباد، سیرجان، تزرج، زادمحمود، فین، بندرعباس.
 • ایستگاه های قطار از مبدا مشهد به بندرعباس: مشهد، کاشمر، تربت حیدریه، بجستان، بشرویه، طبس، رباط پشت بادام، مبارکه، احمدآباد، سیرجان، تزرج، زادمحمود، فین، بندرعباس.

انتخاب قطار مناسب برای سفر به کیش

از آنجا که سفر به کیش با قطار از مبدا شهرهای مختلف انجام می گردد از همین رو باید بدانید که قطارهای مختلفی در مسیرهای ذکر شده تردد می نمایند که از نظر کیفیت و امکانات با یکدیگر متفاوت هستند. بعضی از قطارها، مانند غزال و خلیج فارس، امکاناتی نظیر کوپه های خصوصی، رستوران و سرویس بهداشتی را ارائه می دهند. نکته مهم اینکه می توانید با توجه به بودجه و نیازهای خود، قطار مناسب را انتخاب کنید.

در حال حاضر قطارهایی که از مبدا شهرهای مختلف به مقصد بندرعباس سرویس دهی دارند، شامل موارد زیر است:

 • از مبدا تهران: قطار رجا 4 ستاره 4 تخته غزال و قطار بن ریل 4 ستاره 4 تخته غزال
 • از مبدا اصفهان: رجا سه ستاره 4 تخته خلیج فارس
 • از مبدا مشهد: ریل سیر کوثر 4 ستاره 4 تخته غزال

هزینه سفر به کیش با قطار

همانطور که پیشتر گفته شد، علت محبوبیت گزینه سفر به کیش با قطار یکی از مقرون به صرفهترین روش هایی است که می توانید انتخاب کنید. هزینه سفر زمینی به کیش با قطار به عوامل مختلفی بستگی دارد. مبدا سفر، نوع قطار، شرکت خدمات ریلی و امکانات آن، تاریخ سفر و… از جمله مواردی است که بر قیمت این بلیط تاثیر دارد. اما به طور میانگین تا اردیبهشت ماه 1403 قیمت بلیط قطار به بندرعباس از شهرهای مختلف به توضیح زیر است:

 • هزینه سفر به کیش با قطار از اصفهان: 338 هزار تومان
 • هزینه سفر به کیش از تهران: با قطار رجا 540 هزار و قطار بن ریل 4 ستاره 4 تخته غزال از 472 هزار تا 628 هزار تومان
 • هزینه سفر به کیش از مبدا مشهد: قطار ریل سیر کوثر 4 ستاره 4 تخته غزال قیمت بلیط از 583 هزار تومان تا 656 هزار تومان.

مزایای سفر به کیش با قطار

اگرچه سفر به کیش با قطار کمی طولانی و شاید خسته نماینده به نظر برسد اما مزایای مختلفی دارد که می تواند شما را برای این سفر ترغیب کند.

 • قیمت مناسب: سفر با قطار به کیش، در مقایسه با سایر روش های حمل و نقل مانند هواپیما، به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر است. اگر می خواهید هزینه های سفر خود را به کیش تا حد زیادی کاهش دهید، انتخاب قطار می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
 • امنیت بالا: یکی از مهمترین مزایای سفر کیش با قطار امنیتی است که در طول سفر خواهید داشت. حتما می دانید که سفرهای ریلی کمترین آمار خسارت جانی و مالی را به همراه دارد. علاوه بر آن شما دسترسی خوبی به امکانات داخل قطار دارید و از رانندگی در مسیر خبری نیست.
 • چشم انداز های زیبا: در طول مسیر سفر با قطار، می توانید از تماشای منظره ها طبیعی و چشم اندازهای دل انگیز شهرهای مختلف لذت ببرید.
 • تجربه ای متفاوت: سفر با قطار، تجربه ای منحصر به فرد و خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد.

نحوه سفر به کیش با قطار

زمانی که برای سفر ریلی به کیش برنامه ریزی می کنید، طی کردن مراحل زیر به شما یاری می نماید تا سفر خوبی را پشت سر بگذارید.

انتخاب شهر مبدا و مقصد: ابتدا باید شهر مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد، هیچ خط ریلی مستقیمی به جزیره کیش وجود ندارد، بنابراین باید از مبدا یکی از شهرهای تهران، اصفهان و مشهد یا ایستگاه های بین راهی برای سفر به کیش اقدام کنید.

خرید بلیط قطار: می توانید به صورت حضوری از ایستگاه های راه آهن یا به صورت آنلاین از های معتبر بلیط قطار، بلیط مورد نظر خود را بخرید.

سفر با قطار: در زمان مقرر به ایستگاه راه آهن مراجعه نموده و سوار قطار شوید. با توجه به انتخاب شما، سفر شما با قطار به سمت بندرعباس شروع خواهد شد.

سفر دریایی به کیش: پس از رسیدن به بندرعباس، باید با استفاده از وسایل حمل و نقل دریایی مانند کشتی یا لنج به جزیره کیش بروید. می توانید بلیط کشتی یا لنج را به صورت حضوری در بنادر یا به صورت آنلاین بخرید.

ورود به کیش: پس از طی کردن مسیر دریایی، به جزیره کیش خواهید رسید و می توانید از بین هتل های کیش انتخاب و رزرو کنید و از سفر خود در این جزیره زیبا لذت ببرید.

سفری امن و بی خطر با قطار به جزیره مرجانی ایران

ممکن است عده زیادی رزرو بلیط هواپیما و سفر هوایی به کیش را ترجیح دهند اما سفر با قطار همچنان گزینه محبوب بسیاری از گردشگران است. سفر با قطار به کیش می تواند انتخابی مناسب برای کسانی باشد که در پی سفری مقرون به صرفه، راحت و خاطره انگیز هستند. با وجود اینکه سفر با قطار به کیش نیازمند طی کردن مسافت های طولانی تر و استفاده از وسایل حمل و نقل دریایی است، اما مزایای این روش سفر مانند مقرون به صرفه تر بودن و لذت بخش تر بودن، آن را به گزینه ای مجذوب نماینده برای بسیاری از مسافران تبدیل می نماید.

اگر شما هم تجربه سفر به کیش با قطار دارید، با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره سفر به کیش با قطار

برترین زمان برای سفر به کیش با قطار چه زمانی است؟

برترین زمان برای سفر به کیش با قطار از نظر آب و هوایی، فصل پاییز و زمستان است. در این فصول، هوا در کیش خنک و مطبوع است.

چه وسایلی را می توان با قطار به کیش برد؟

شما می توانید مانند سایر سفرها، لوازم شخصی و ضروری خود را با قطار به کیش ببرید.

آیا در طول سفر به کیش با قطار، امکانات رفاهی وجود دارد؟

بله، در قطارهای مختلف امکانات رفاهی مختلفی مانند رستوران، بوفه، سرویس بهداشتی و … ارائه می گردد.

منبع: فلای تودی
انتشار: 30 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1403 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2380

به "هر آنچه باید درباره سفر به کیش با قطار بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه باید درباره سفر به کیش با قطار بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید