هشدار محیط زیست درباره نارضایتی عمومی در پی ریزگردها

به گزارش فروشگاه کوچک، رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ریزگردها یکی از 11 مخاطره اصلی کشور است، گفت: دشمن در حال برنامه ریزی برای ایجاد نارضایتی عمومی از بروز ریزگردها است.

هشدار محیط زیست درباره نارضایتی عمومی در پی ریزگردها

به گزارش ایسنا علی سلاجقه در دومین جلسه ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار که پیش از ظهر امروز (28 فروردین) در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید، اضافه نمود: همه شاخص ها حکایت از آن دارد که پدیده تغییر اقلیم در کشور ما رخ داده است بنابراین ضرورت دارد که کشور با در نظر گرفتن شرایط نو اداره گردد.

وی با بیان اینکه ما در نامه ای به رییس جمهوری پیشنهاد کردیم که شورای عالی محیط زیست به شورای عالی محیط زیست و تغییر اقلیم تغییر نام یابد، اظهارکرد: فرهنگ ما وابسته به طبیعت است و بر اثر تغییر طبیعت، فرهنگ هم دچار دگردیسی می گردد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست پناهندگی محیط زیستی را یکی از پیامدهای تغییرات اقلیمی برشمرد و گفت: متاسفانه مردم در بعضی از منطقه ها کشور به آستانه ها رسیده اند و مجبورند برای حفظ حیات خود جا به جا شوند.

سلاجقه با تاکید بر ضرورت حل مسایل زیست محیطی از جمله موضوعات حق آبه ها و ریزگردها با کشورهای همسایه توضیح داد: انتظار مردم از ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت گرد و غبار بسیار بالاست بنابراین باید وظایف دستگاه های مختلف عضو این ستاد دقیقا تعیین و عملکرد آن ها راستی آزمایی گردد.

به گفته وی، دشمن در حال برنامه ریزی برای ایجاد نارضایتی عمومی از بروز ریزگردها در کشور است.

وزارت نیرو موظف به تامین حق آبه تالاب ها است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم تامین حق آبه تالاب ها و رودخانه های کشور گفت: ما تامین حق آبه تالاب ها و رودخانه ها را در سه سناریوی کم آبی، میان آبی و پرآبی به وزارت نیرو ارایه کردیم و این وزارتخانه موظفند برای تامین این حق آبه کوشش نمایند.

وی با اشاره به توانمندی علمی و اطلاعاتی متخصصان ایرانی در زمینه ریزگردها، بر آموزش نیروهای کشورهای همسایه برای مدیریت کانون های گرد و غبار در این کشورها تاکید نمود.

سلاجقه با اشاره به تاثیر نامطلوب ریزگردها بر سلامت جامعه گفت: خسارت های ناشی از پدیده گرد و غبار 20 فروردین از نظر بهداشتی بسیار عجیب بود.

وی ارزیابی عملیات دستگاه های مختلف در زمینه مدیریت ریزگردها را برای پای کار آوردن آن ها ضروری دانست و گفت: متاسفانه جلسه ستاد خیلی دیر تشکیل شده است و می بایست علاج واقعه را قبل از وقوع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سلاجقه در سرانجام گفت: جلسات ستاد می بایست از این بعد به صورت مستمر و هفتگی برگزار گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2156

به "هشدار محیط زیست درباره نارضایتی عمومی در پی ریزگردها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار محیط زیست درباره نارضایتی عمومی در پی ریزگردها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید