ژاپن اولین حریف ایران در رقابت های تکواندوی تیمی المپیک

به گزارش فروشگاه کوچک، تیم ملی تکواندوی ایران با ترکیب امیرمحمد بخشی، عرفان ناظمی، کیمیا همتی و ملیکا میرحسینی در این رویداد حضور پیدا می کند.

ژاپن اولین حریف ایران در رقابت های تکواندوی تیمی المپیک

جلسه سرپرستان و مرنام قرعه کشی مسابقات تیمی تکواندو در المپیک توکیو دقایقی پیش انجام و تیم های حاضر در این رقابت ها حریفان خود را شناختند.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیشنهاد فدراسیون جهانی تکواندو و تایید کمیته بین المللی المپیک (IOC) برای نخستین بار رقابت های تیمی مشترک تکواندو به صورت آزمایشی در بازی های المپیک توکیو برگزار می شود. تیم های ایران و چین پیروز شدند از طریق رقابت های جام جهانی و هنرهای رزمی سهمیه حضور در این رویداد را به دست آورند و با اعلام فدراسیون جهانی تیم های ساحل عاج، روسیه و ژاپن هم حضور دارند.

جلسه سرپرستان و مرنام قرعه کشی مسابقات تیمی تکواندو در المپیک توکیو امروز (پنجشنبه - 17 تیر) با حضور توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک، دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو، محمد شعبان مسئول برگزاری رقابت ها به صورت آنلاین برگزار شد.

بر اساس قرعه کشی اجرا شده چین، ساحل عاج و روسیه در گروه اول قرار گرفتند که ابتدا هوگوپوشان چین و ساحل عاج با یکدیگر مبارزه می کنند و برنده این دیدار به مصاف تیم روسیه می رود.

ایران و ژاپن هم در گروه دوم قرار دارند که برابر یکدیگر قرار می گیرند و برنده به فینال راه پیدا می کند.

سیدنعمت خلیفه سرمربی تیم و آرش فرهادیان رییس سازمان تیم های ملی به نام کنندگان ایران در این جلسه حضور داشتند.

این رقابت های طی روزهای 2 تا 5 مردادماه در سالن ماکوهاری مسه برگزار می شود که هر روز یک مسابقه تیمی قبل از رقابت های کسب مدال برنز بخش انفرادی انجام خواهد شد.

تیم ملی تکواندوی ایران با ترکیب امیرمحمد بخشی، عرفان ناظمی، کیمیا همتی و ملیکا میرحسینی در این رویداد حضور پیدا می کند.

هدایت این نفرات بر عهده سیدنعمت خلیفه به نام سرمربی است.

طبق مسابقات قبلی که به این شیوه برگزار شده است. هر تیم باید حداقل 4 و حداکثر 5 تکواندوکار در ترکیب خود داشته باشد که یک ورزشکار به نام نفر ذخیره اعلام می شود و 2 هوگوپوش مرد با یکدیگر و 2 تکواندوکار زن هم با هم مبارزه می کنند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1813

به "ژاپن اولین حریف ایران در رقابت های تکواندوی تیمی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن اولین حریف ایران در رقابت های تکواندوی تیمی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید