5 راه برای ترمیم دوستی یا ترک آن در صورت سمی بودن

به گزارش فروشگاه کوچک، شاید وسوسه شوید که با جای رویارویی یا تعارض اجازه دهید یک دوستی به انتها برسد به خصوص زمانی که ادامه آن از راه های دیگر طاقت فرسا باشد. با این وجود، ما در حال حاضر با یک اپیدمی تنهایی روبرو هستیم و ترمیم رابطه فوریت بیشتری دارد.

5 راه برای ترمیم دوستی یا ترک آن در صورت سمی بودن

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، لیدیا دنورث در کتاب خود با عنوان دوستی: تکامل، زیست شناسی و قدرت فوق العاده پیوند بنیادی زندگی می نویسد: در واقع، موضوع مرگ و زندگی است. این در DNA مان حمل می گردد. این بدان معناست که دوستی یک انتخاب یا تجمل نیست. یک ضرورت است که برای توانایی ما به منظور موفقیت و پیشرفت بسیار مهم است.

اگر در سال گذشته ارتباط خود را با دوستان خوب از دست داده اید یا از یکدیگر جدا شده اید زمان آن رسیده است که احساسات آسیب دیده و سوء تفاهم ها را حل کنید. به این کار به عنوان نوعی مراقبت از خود فکر کنید، زیرا گرفتار شدن در تعارض انرژی ارزشمندی را از بین می برد.

در ادامه به پنج راه برای ترمیم یک دوستی اشاره می کنیم و یا آن که اگر دوستی سمی شده آن را پشت سر بگذارید.

1- به نکات خوب رابطه دوستی تان توجه نموده و آن را یادداشت کنید

پیش از آن که با یک دوست درگیر مصاحبهیی سخت شوید مکث نموده و فکر کنید. به لحظه خاصی فکر کنید که این دوستی برای شما شادی یا هیجان به ارمغان آورده است. از این حافظه به عنوان امری الهام بخش برای نوشتن چیز هایی که در خصوص یک دوست از او قدردانی به عمل می آورید بهره ببرید.

آغاز ترمیم به وسیله قدردانی و مثبت اندیشی مصاحبه را بسیار معنادارتر می سازد. بدون توجه به نتیجه نیت مثبت باقی خواهد ماند. حتی اگر هنوز تنش وجود داشته باشد و حتی اگر هنوز به یک مکث در دوستی یا حتی یک استراحت طولانی از گذراندن وقت با یکدیگر احتیاج داشته باشید این قدردانی تا حد زیادی به ایجاد همدلی و درک متقابل یاری خواهد نمود.

2- راه متفاوتی برای برقراری ارتباط انتخاب کنید

اگر کوشش ها برای بهبود رابطه به وسیله کانال های فنی معمول تان جواب نداد راه دیگری را برای برقراری ارتباط امتحان کنید. افراد از دریافت نامه هایی که صورتحساب یا کاتالوگ نیستند هیجان زده می شوند. کارت پستال های بیشتری بفرستید، نامه های بیشتری بنویسید یا کتابی را برای کسی بفرستید که فکر می کنید از آن لذت می برد. برای صحبت کردن سعی کنید برای یکدیگر نامه بنویسید.

در نامه خود بنویسید که چرا فکر می کنید رابطه ناخوشایند است و چرا می خواهید آن را ترمیم کنید. این رویکرد می تواند به شما یاری کند همدلی و مهارت های ارتباطی را بهبود بخشید. شما ممکن است متوجه شوید که دوستتان در حال تجربه چیزی است که شما از آن مطلع نبودید. شما تمرین بسیار مهم گوش دادن را آغاز خواهید کرد حتی پیش از آن که بنشینید و با یکدیگر صحبت کنید.

3- به رابطه تان زمان بدهید و دوباره کوشش کنید

افراد در نحوه برخورد با تعارض با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین، به یاد داشته باشید که ممکن است لازم باشد پیش از کوشش مجدد اندکی به یک دوستی فرصت تنفس بدهید. دوستی ها ممکن است به زمان احتیاج داشته باشند تا به حالت عادی پس از نزاع بازگردند و احساسات ناخوشایند طولانی مدت ممکن است احتیاج به توجه بیشتری داشته باشد.

بهتر است با دوست تان صادقانه صحبت کنید مانند گفتن این جمله که از زمانی که درگیری داشتیم احساس می کردم اوضاع کمی تغییر نموده است. من دوست دارم همه چیز را به روال خود بازگردانم، زیرا واقعا برای دوستی با تو ارزش قائل هستم. می خواستم باب مصاحبه را باز کنم تا ببینیم آیا مسئله ای مانده که باید با یکدیگر حل کنیم.

هم چنین، مهم است که به یاد داشته باشید شما فقط می توانید آن چه را که می توانید انجام دهید. اگر دوست تان ترجیح نمی دهد رابطه را ترمیم کنید پس می توانید به خود افتخار کنید که با صداقت عمل نموده اید. به یاد داشته باشید که شما کنترل افراد دیگر را در دست ندارید، اما در نهایت شما تمام کوشش خود را برای بهبود رابطه انجام داده اید.

4- مبلمان دوستی را به هم بزنید

یکی از چالش های دوستی های طولانی مدت زمانی است که ما در این ایده گرفتار می شویم که یک رابطه چگونه بوده است. واقعیت آن است که همه ما با تغییر شرایط و اولویت های مان تغییر می کنیم. اگر سعی نموده اید یک دوستی را اصلاح کنید و احساس نمی کنید که همه چیز می تواند به حالت قبل از درگیری بازگردد، دن ورث پیشنهاد می نماید که در نظر بگیرید آیا می توانید رابطه ای محبت آمیز تر داشته باشید؟

او می گوید: من آن را به هم ریختن مبلمان در زندگی اجتماعی می نامم. همه دوستی ها یک عمر دوام نمی آورند و این اشکالی ندارد. زیست شناسان تکاملی دریافته اند که پیوند های باکیفیت به سه چیز احتیاج دارند: طولانی مدت بودن، مثبت بودن و همراه با حس همکاری بودن. شما به هر سه احتیاج دارد.

5- پرچم قرمز را دنبال کنید

گاهی اوقات یک دوستی به علت یک ارتباط نادرست آسیب می بیند و گاهی اوقات مسائل بسیار عمیق تر می شوند. خیلی زود دوستی تان را سرانجام ندهید، اما از پرچم های قرمز مطلع باشید. اگر یک قدم از دوستی عقب نشینی کنید و متوجه شوید که این دوستی بیش تر ضرر دارد تا فایده برای مثال، در رابطه ای که دوست تان در پی موفقیت شما نیست یا شما را مورد آزار و اذیت قرار می دهد یا بی ملاحظه است و یا احساس می کنید که از آن رابطه خسته شده اید یا از سوی دوستان تان درست درک نمی شوید ممکن است به جای بهبودی زمان آن رسیده باشد که آن رابطه را به سرانجام برسانید.

ارزیابی توازن ضرر در مقابل سود حاصل از یک رابطه بسیار مهم است. روابط دوسوگرا برای سلامتی ما عالی نیست. به عبارت دیگر، اگر بدی بیش از حد وجود داشته باشد، خوبی ها لزوما سنگین تر و مهم تر از بدی ها نیستند. در خصوص سلامتی یک دوستی با خود صادق باشید و اگر به شما آسیب می رساند فقط به خاطر زمان های گذشته به آن پایبند نباشید.

وقتی زندگی سخت می گردد نزدیک شدن به مکالمات ناخوشایند یا دردناک اغلب در انتهای لیست کار های مان قرار می گیرند. با این وجود، ارتباط انسانی بسیار مهم است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2335

به "5 راه برای ترمیم دوستی یا ترک آن در صورت سمی بودن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راه برای ترمیم دوستی یا ترک آن در صورت سمی بودن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید