ادعای انگلیس: درباره حمله سایبری روسیه شواهدی داریم

به گزارش فروشگاه کوچک، وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه ای با طفره رفتن از ارائه شواهد درخصوص حمله سایبری روسیه جهت سرقت اطلاعات واکسن کرونا، همچنان بر این ادعا تأکید کرد.

ادعای انگلیس: درباره حمله سایبری روسیه شواهدی داریم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس روز یکشنبه گفت دولت این کشور درخصوص کوشش روسیه برای آنچه سرقت اطلاعات واکسن کرونا نامید، اطمینان دارد.

راب در مصاحبه با اندرو مار مجری شبکه بی بی سی، گفت: البته که آن ها (روسیه) این اتهام را رد می نمایند اما با همتایان آمریکایی و کانادایی خود در ارتباط هستیم و بسیار روشن است در حالی که به دنبال واکسنی برای این بیماری خطرناک هستیم روسیه کوشش نموده است دست به خرابکاری بزند.

هنگامی که مجری بی بی سی از راب پرسید آیا شواهدی درباره این ادعا وجود دارد مدعی شد: ما شواهدی را گردآوری نموده ایم و معمولاً بدون دلیل دست به اتهام پراکنی نمی زنیم. مرکز امنیت ملی سایبری جزئیات آن را در دست دارد و بسیار روشن است که روسیه این کار را انجام داده است.

او در پاسخ به این که شواهد چنین ادعایی کجا هستند پاسخ داد: جزئیات آن در اختیار مرکز امنیت ملی سایبری واقع شده است.

مجری بی بی سی با اشاره به سخنان آندری کلین، سفیر روسیه در انگلیس در مورد کوشش انگلیس برای مداخله در همه پرسی اخیر اصلاح قانون اساسی روسیه، از راب پرسید آیا در این باره اطلاعاتی در دست دارد؟ راب در پاسخ مدعی شد: این سخنان در راستای انحراف افکار مطرح شده اند و اعتباری ندارند.

کلین امروز در مصاحبه با اندرو مار درباره هک شدن تحقیقات انگلیس بر روی واکسن کرونا توسط روس ها گفت: اصلاً این داستان را باور ندارم. هیچ منطقی در آن وجود ندارد. اول بگذارید چیزی را درباره حملات سایبری شرح دهم. کاری که افراد انجام می دهند نمی توان به دولت ها مرتبط کرد زیرا ممکن است گاهی اطلاعات حتی سه دور در دنیا بچرخند و دست به دست شوند.

سفیر روسیه در لندن درخصوص تکرار این ادعا از سوی آمریکا و کانادا گفت: بگذارید با بیان واقعیات درباره مسئله واکسن آغاز کنم. روسیه 26 تحقیق مختلف درباره واکسن کرونا را در دست دارد. از این میان به گفته وزیر بهداشت روسیه سه یا چهار واکسن روانه بازار خواهند شد و نیازی به [سرقت] تحقیقات دیگر کشورها نداریم.

کلین همچنین در این مصاحبه ادعاهای مطرح شده درباره کوشش مسکو برای مداخله در همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در سال 2016 را رد کرد و گفت چنین اقداماتی در راستای منافع ملی روسیه نیستند.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس امروز در مصاحبه دیگری با اسکای نیوز مدعی شده بود: ما کاملاً مطمئن هستیم که آژانس های اطلاعاتی روسیه در حمله سایبری به تحقیقات بین المللی دست داشته است.

او پا را از این نیز فراتر گذاشته و گفت: فکر می کنم این اقدام بخشی از یک رویکرد نظام مند بزرگتر در راستای انجام حملات سایبری گسترده است و در حالی که دنیا برای ساخت واکسن کرونا متحد شده است، بسیار ظالمانه است که دولت روسیه دست به چنین کاری می زند.

راب اضافه کرد: روسیه به عنوان یکی از رهبران جامعه دنیای و عضو دائم شورای امنیت [سازمان ملل] باید در اقدامات جمعی در سطح بین المللی همکاری کند.

وی در ادامه با تهدید مسکو گفت: خواهید دید که روسیه را به خاطر کارهایی که انجام داده مسئول خواهیم دانست و اطمینان خواهیم یافت که دنیا ماهیت رفتارهای ملامت آور آن ها را خواهد شناخت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1202

به "ادعای انگلیس: درباره حمله سایبری روسیه شواهدی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای انگلیس: درباره حمله سایبری روسیه شواهدی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید