بازی های استقلال سخت تر است یا پرسپولیس؟

به گزارش فروشگاه کوچک، رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول رده بندی لیگ برتر، یکی از حساس ترین تقابل های دو تیم برای تصاحب عنوان قهرمانی است و حتی پر بیراه نیست اگر گفته شود که تا به امروز چنین رقابت با امتیازات بالایی در صدرجدول در جریان نبوده است.

بازی های استقلال سخت تر است یا پرسپولیس؟

میانگین امتیازی 2.41 برای استقلال به ازای هر بازی و میانگین امتیازی 2.14 برای پرسپولیس نشان از یک رقابت داغ و مهیج در صدر جدول فوتبال ایران دارد. حتی در میان قهرمانان ادوار گذشته لیگ برتر هم پرسپولیس در لیگ بیستم و نوزدهم با 67 امتیاز قهرمان شده که حاکی از میانگین امتیازی 2.23 به ازای هر بازی است.

برنامه بازی های 9 هفته آینده لیگ برتر نشان می دهد که دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی های دشواری خواهند داشت و همین موضوع نشان از احتمال تغییر و تحول در صدور جدول دارد و چه بسا جایگاه دو تیم بعد از تقابل با تیم هایی مانند سپاهان، فولاد، مس، آلومینیوم و ... جا به جا هم شود.

تحلیلی بر بازی های به جای مانده دو تیم نشان می دهد که استقلال بازی های سخت تری خواهد داشت و حتی درجه دشواری این بازی ها در خارج از خانه سخت تر هم می شود. طبق بررسی ها، میانگین امتیازی رقبای به جای مانده استقلال تا انتهای فصل، 1.34 امتیاز به ازای هر بازی را نشان می دهد، اما این عدد برای پرسپولیس 1.17 امتیاز به ازای هر بازی است.

همانطور که گفته شد، استقلال بازی های سخت تری در خارج از خانه دارد؛ به طوری که میانگین امتیازی رقبای استقلال در 4 دیدار خارج از خانه 1.73 امتیاز به ازای هر بازی است، اما این عدد برای پنج دیدار خانگی پرسپولیس 0.9 امتیاز است که در واقع حاکی از انتهای جدولی بودن رقبای پرسپولیس در خارج از خانه دارد.

با این اوضاع و احوال و دیدار های استقلال در خارج از خانه با سپاهان، فولاد و مس رفسنجان که همگی از تیم های مدعی و پر قدرت این فصل به شمار می فرایند، مطمئنا سرخپوشان پرسپولیس نیم نگاهی به لغزش احتمالی رقیب خود خواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2152

به "بازی های استقلال سخت تر است یا پرسپولیس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های استقلال سخت تر است یا پرسپولیس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید