برای اختیار گذاشتن مدارس به وزارت بهداشت معذوریم ، سالن های ورزشی را می دهیم

به گزارش فروشگاه کوچک، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش و دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا با اشاره به اختصاص 100 میلیارد تومان برای ضدعفونی کردن مدارس گفت که از در اختیار گذاشتن مدارس به وزارت بهداشت معذوریم چون ممکن است دانش آموزان در فروردین به مدارس بازگردند.

برای اختیار گذاشتن مدارس به وزارت بهداشت معذوریم ، سالن های ورزشی را می دهیم

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از ایلنا، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش و دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا درباره همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای در اختیار گذاشتن برخی امکانات وزارت آموزش و پرورش برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس گفت: ما با مدیران کل استان ها ویدیوکنفرانسی داشتیم که طی آن جلسه تصمیم بر آن شد، نهایت همکاری را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای گذراندن این برهه حساس داشته باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق گفت وگوها و جلساتی که داشتم قرار شد، امکانات و سالن های ورزشی و قسمتی از بخش های عمومی وزارتخانه به کمک وزارت بهداشت بروند، اما ما از در اختیار گذاشتن مدارس به وزارت بهداشت معذوریم.

حمیدی در ادامه توضیح داد: ما نمی توانیم مدارس را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم، زیرا ممکن است بلافاصله مدارس در فرودین ماه بازگشایی شود و دانش آموزان به مدرسه بروند، اما آمادگی نهایت همکاری را داریم تا همه امکانات آموزش و پرورش از جمله سالن های ورزشی، اردوگاه هایی که در اختیار آموزش و پرورش است و حتی خوابگاه ها را البته اگر که خالی باشند، در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دهیم.

دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا گفت: ما آمادگی این را داریم که برای کمک به کاهش شیوع کرونا ویروس به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک کنیم، اما تاکید می کنم از استفاده مدارس در این زمینه معذوریم، زیرا امکان بازگشایی مدارس وجود دارد و باید پذیرای دانش آموزان باشند.

حمیدی درباره اقدامات در نظر گرفته شده برای ضدعفونی کردن کلاس های درس در هنگام بازگشایی مدارس گفت: در حال حاضر 100 میلیارد تومان معادل هزار میلیارد ریال به عنوان سرانه بهداشتی برای مدارس سراسر کشور در نظر گرفته ایم. این سرانه به برخی از مدارس تحویل داده شده است تا از آن بهره برداری لازم را به عمل بیاورند.

وی درباره اهمیت ضدعفونی کردن مدارس گفت: مدارس ملزم هستند که این هزینه را خرج ضدعفونی و تهیه مواد شوینده کنند. تا به امروز بسکمک از مناطق مواد ضدعفونی کننده لازم را تهیه کرده اند. مدارس آمادگی دارند پس از بازگشایی تا انتها سال تحصیلی مواد ضدعفونی و همچنین مواد شوینده را تهیه و کل مدارس و تجهیزات را ضدعفونی کنند تا دانش آموزان در امنیت و آرامش درس بخوانند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز دانش آموزی مشکوک به کروناویروس گزارش شده است، گفت: آمار دانش آموزان مشکوک و یا ابتلا به کرونا را باید از وزارت بهداشت پیگیری کرد و ما در این زمینه آماری نداریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 977

به "برای اختیار گذاشتن مدارس به وزارت بهداشت معذوریم ، سالن های ورزشی را می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اختیار گذاشتن مدارس به وزارت بهداشت معذوریم ، سالن های ورزشی را می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید