آنالیز اثربخشی نانوذرات سیلیکا در داروسازی به اشتراک گذاشته می گردد

به گزارش فروشگاه کوچک، دو شرکت اروپایی برای آنالیز اثربخشی فرمولاسیون حاوی نانوذرات سیلیکا موسوم به Nuvec، برنامه همکاری مشترک 14 ماهه امضاء کردند.

آنالیز اثربخشی نانوذرات سیلیکا در داروسازی به اشتراک گذاشته می گردد

به گزارش گروه فناوری فروشگاه کوچک، یکی از شرکت های فعال در حوزه داروسازی، تفاهم نامه همکاری برای تحقیقات مشترک با شرکت دیگری امضاء نموده است.

این شرکت اعلام نموده که این همکاری مشترک 14 ماه به طول می انجامد و در این پروژه آزمون هایی روی دو فرمولاسیون این شرکت که در آن ها از سامانه رهایش موسوم به Nuvec استفاده شده است. براساس اطلاعات منتشر شده این برنامه همکاری در دو فاز بوده که هر فاز آن هفت ماه به طول می انجامد.

در مرحله اول، این دو شرکت روی پایداری چهار فرمولاسیون مختلف از Nuvec کار می نمایند که در آن ها از یک DNA پلاسمیدی RNA تداخلی استفاده شده است.

در مرحله دوم، آزمایش اثربخشی DNA پلاسمیدی روی یک مدل فراوری آنتی بادی داخل بدن انجام می گردد. نیگل تئوبالد، مدیر اجرایی این شرکت می گوید: این فرصتی هیجان انگیز برای ما است تا توسعه سیستم رهایش Nuvec را تسریع کنیم. به وسیله همکاری با شرکت نانومریک ما می توانیم به تجربیات، متخصصان و آزمایشگاه های شرکت نانومریک در بخش سامانه های رهایش نانویی دسترسی داشته باشیم.

اثبات پایداری سی روزه، نقطه عطفی در نشان دادن پتانسیل استفاده از Nuvec در یک محصول است. فاز اول شامل آزمایش در محیط آزمایشگاهی و آزمایش در بدن انسان است. فاز دوم، آنالیز کارآمدی نتایج به دست آمده در مطالعه قبلی است.

نانوذرات سیلیکای Nuvec دارای سطحی با ساختار غیرمنظم سوزنی شکل است که روی آن پلی اتیلن ایمین قرار داده شده است. این سطح می تواند از اسید های نوکلئیک نظیر mRNA و pDNA محافظت کند. زمانی که این ساختار به درون سلول برسد، می تواند سیستم ایمنی بدن را فعال نماید. Nuvec یک کمک دهنده طبیعی است، به این معنا که تعداد زیادی از آنتی ژن های موجود در سلول را جذب می نماید و موجب فعال شدن سلول های T می گردد که تجمع این سلول ها منجر به افزایش سطح پاسخ ایمنی بدن بر علیه بیماری هایی نظیر سرطان می گردد. بعد از وارد شدن Nuvec به بدن، بدن مقاومت بالایی از خود نشان می دهد به طوری که حتی در دوز های بالا نیز اثرات سمی دیده نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 899

به "آنالیز اثربخشی نانوذرات سیلیکا در داروسازی به اشتراک گذاشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اثربخشی نانوذرات سیلیکا در داروسازی به اشتراک گذاشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید