توطئه سعودی ها برای تبدیل کردن ابین به پایگاه القاعده و داعش

به گزارش فروشگاه کوچک، یک منبع یمنی از نقشه متجاوزان سعودی برای تحویل دادن استان ابین به گروه تروریستی القاعده و داعش خبر داد.

توطئه سعودی ها برای تبدیل کردن ابین به پایگاه القاعده و داعش

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، یک منبع یمنی توطئه عربستان سعودی برای تحویل دادن استان ابین به عناصر تروریستی القاعده و داعش را فاش کرد.

یک منبع یمنی به سعودی لیکس گفت که نیرو های سعودی در استان ابین در پی بازگرداندن عناصر سازمان های تروریستی هستند.

این منبع اقدامات نیرو های سعودی در خصوص استان ابین را توطئه دانست و تاکید کرد که آن ها برای دستیابی به جاه طلبی ها و اهداف خاص به ویژه پس از جنایت های القاعده و عناصر تروریستی داعش این اقدامات را انجام می دهند.

وی به توسعه حضور این گروهک های تروریستی که تحت حمایت دولت مستعفی یمن در مقیاس جغرافیایی مختلف فعالیت می کنند اشاره کرد و گفت که اقدامات آن ها از شقره تا المحفد و منطقه مرکزی و الوضیع پیشرفته است.

این منبع تأکید کرد که این عناصر تروریستی صرفاً ابزار های اطلاعاتی مورد حمایت کشور های متجاوز (عربستان سعودی و امارات) برای دهه ها با هدف بی ثبات سازی امنیت و ثبات در یمن هستند.

این مسئول یمنی در ادامه به اقدامات عناصر القاعده وداعش به طرز قابل توجهی در استان تحت پوشش دولت مستعفی یمن و وخامت اوضاع امنیتی در استان ابین هشدار داد.

وی با اشاره به شرایط نامناسب معیشتی و انسانی در این استان تاکید کرد: بیشتر کمک های بشردوستانه که به استان ابین می رسد در بازار های تجاری فروخته می شود و این اقدام از سوی نیرو های سعودی صورت می گیرد که آن ها از کمک های بشردوستانه سوء استفاده می کنند.

حمایت مالی عربستان سعودی از تروریست های تکفیری در استان ابین اخیرا علنی و آشکار شده است.

شایان ذکر است که استان ابین دارای موقعیت استراتژیک است، زیرا بین استان های عدن و البیضا واقع شده و دارای مرز های اداری با استان های شبوه و حضرموت است.

پیش از این صالح الجنیدی معاون استاندار ابین یمن تاکید کرد کشور های ائتلاف متجاوز سعودی می خواهند این استان را عمدا به میدان نزاع میان مزدورانشان تبدیل کنند که سبب آواره شدن صد ها خانواده در اطراف شهر زنجبار و نزدیکی خطوط تماس در منطقه ها الشیخ سالم، الطریه وودای سلا شده است.

اقدام متجاوزان در احداث پادگانی برای گروه های تروریستی تکفیری در وادی عومران بین العرقوب و شقره دلیل دیگری بر سناریوی متجاوزان برای تبدیل ابین به میدان جنگ تمام عیار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1785

به "توطئه سعودی ها برای تبدیل کردن ابین به پایگاه القاعده و داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توطئه سعودی ها برای تبدیل کردن ابین به پایگاه القاعده و داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید