خبرنگاران زالی: کاهش مبتلایان به کرونا، بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی است

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران - خبرنگاران - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به افت آمار مبتلایان به کووید 19 گفت: خوشبختانه بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان کاملا مشهود است.

خبرنگاران زالی: کاهش مبتلایان به کرونا، بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی است

به گزارش شامگاه شنبه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دکتر علیرضا زالی با اشاره به این که طی 24 ساعت گذشته 240 مورد جدید در بخش های عادی بیمارستانهای پایتخت بستری شده اند، اظهار کرد: مواردی که به عنوان مورد جدید در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانهای تهران بستری شدند نیز بالغ بر 86 مورد بوده است.

وی با بیان این که 352 بیمار بهبود یافته از بیمارستانهای این کلان شهر مرخص شده اند، اضافه کرد: بیمارانی که در بخش های عادی بستری هستند منفی 5 درصد کاهش را تجربه کرده اند که این عدد در مقایسه با تخت های بستری ویژه نسبت به روزهای گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

زالی گفت: بیمارانی که دربخش های ویژه بستری می شوند، بیماران بدحالی هستند که میزان ترخیص این بیماران از سایر مبتلایان باروند کندتری پیش می رود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا یکی از اصلی ترین دلایل افت آمار مبتلایان به کووید 19و در ادامه میزان بیماران بستری را مربوط به مداخلات اصلی دولت و سیستم بهداشت و درمان کشور در دو هفته فروردین ماه دانست و گفت: خوشبختانه بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی امروز در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان کاملا مشهود است.

وی با بیان این که از زمانی که فرد به کرونا مبتلا می شود این بیماری حدود 14 روز دوران نهفتگی دارد اظهارکرد: پس از گذشت پنج روز از شروع علائم بالینی بیماری به بالاترین سطح خود می رسد که فرد مبتلا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و یا احیانا در بیمارستان بستری خواهد شد.

زالی شرح داد: اگر چنانچه امروز بخواهیم ترددها و میزان چگالی حضور مردم در مجموعه شهروندی را مورد ارزیابی قرار دهیم، طبیعی است با بررسی آمار یکروزه تحلیل این مهم واقعی و مستند نیست و نیازمند بازه زمانی بیشتری است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: به طور کلی نتایج مداخلات امروز و تعداد مبتلایان به کووید 19 نیازمند فرصت دو هفته ای است تا بتوانیم آمار درستی از کاهش و یا افزایش مبتلایان به کرونا را ارائه دهیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1085

به "خبرنگاران زالی: کاهش مبتلایان به کرونا، بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی: کاهش مبتلایان به کرونا، بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید