طراحی راهنمای چند رسانه ای در زمینه دیابت و کرونا

به گزارش فروشگاه کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، همزمان با افتتاح سالن مدافعان سلامت در طبقه هشتم ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران نشست هیئت رئیسه دانشگاه به منظور آنالیز فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه برگزار گردید.

طراحی راهنمای چند رسانه ای در زمینه دیابت و کرونا

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

در این نشست دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، فعالیت­های این مرکز را در عرصه پژوهشی، آموزشی، نوآوری، خدمات درمانی و مسئولیت­ پذیری اجتماعی تشریح کرد.

لاریجانی گفت: این پژوهشگاه، فعالیت خود را از 25 سال پیش شروع نموده و اکنون با 3 پژوهشکده و 13 مرکز تحقیقاتی، با همکاری 30 عضو هیات علمی پژوهشی، 18 پژوهشگر و تعدادی از اساتید همکار در دانشگاه در سطح داخلی و بین ­المللی، در زمینه بیماری­ های غدد و متابولیسم، پوکی استخوان، دیابت و سایر بیماری­ های غیرواگیر فعالیت دارد.

وی یادآور شد: پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان تنها پژوهشگاه در کشور از مراکز شناخته شده در عرصه بین­ المللی محسوب می­ گردد و ویژگی این پژوهشگاه فعالیت­ های درون رشته­­ ای و بین رشته­ ای است.

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به برنامه راهبردی این مرکز گفت: گسترش مرزهای دانش، توسعه تحقیقات علوم پایه، بالینی و مبتنی بر جمعیت، در کنار بهبود کیفیت آموزش و ارتقای آگاهی عمومی و ارائه خدمات بالینی از جمله برنامه­ هایی است که در هریک از مراکز و گروه ­های تحقیقاتی پژوهشگاه پیگیری می گردد.

ایجاد بیوبانک برای هزاران نمونه دیابت، بیماری­ های غیرواگیر و پوکی استخوان

وی با بیان اینکه درمان دیابت، بیماری­ های غیرواگیر و پوکی استخوان احتیاجمند نگاه جامع به این بیماری­ ها است، اضافه نمود: ایجاد بیوبانک برای هزاران نمونه و ایده راه­ اندازی نخستین آزمایشگاه zebra-fish، ایجاد بهترین اتاق تمیز دانشگاه، وجود تجهیزاتی مانند دستگاه LC Mass Spectrometry / Tandem و... به همین منظور در این پژوهشگاه به کار گرفته شده است.

لاریجانی با اشاره به همکاری­ های ملی و بین­ المللی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم گفت: این مرکز همکاری­ های بین­ المللی گسترده­ ای با سازمان بهداشت جهانی (WHO)، بنیاد بین­ المللی پوکی استخوان (IOF)، کارگروه بین ­المللی پای دیابتی (IWGDF)، آموزشگاه دیابت ایتالیا و کمیسیون تحقیقات و نوآوری اروپا (Horizon 2020) و شبکه ­های ملی تحقیقات دیابت و پوکی استخوان دارد.

طراحی راهنمای چند رسانه ­ای برای عموم مردم در زمینه کووید 19 و دیابت

وی با بیان این­که ما در زمینه کووید 19 مسئولیت اجتماعی داریم و باید پاسخ مناسبی به احتیاج جامعه بدهیم؛ به تحقیقات صورت گرفته اشاره نمود و گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته 60 درصد مرگ و میرها در کووید 19 یک عامل خطر بیماری ­های غیرواگیر دارند و 30 درصد مرگ ­ها در کووید 19 بر اثر بیماری­ های غیرواگیر رخ می­ دهند و ما باید توجه ویژه ­ای به این بیماری ­ها داشته باشیم.

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به همین دلیل در زمینه کووید 19 و دیابت راهنمای چند رسانه ­ای برای عموم مردم طراحی شده است.

وی صندلی کشور در علوم غدد را در سال 2018، در رتبه 18 و در سال 2019 در رتبه 14 جهان دانست و گفت: ایران در زمینه غدد در منطقه خاورمیانه در صندلی نخست قرار گرفته است. پژوهشگاه غدد نیز تا سپتامبر 2020 حدود 3 هزار تولیدات علمی داشته و بیشترین رشد آن مربوط به 5 سال گذشته است.

لاریجانی پژوهش هدفمند را مهمترین عامل موفقیت پژوهشگاه دانست و گفت: برای انجام پژوهش باید ابتدا مسائل را دقیق تشخیص داد و برای یافتن پاسخ آن کوشش کرد. در واقع پژوهش ­ها باید در پاسخ به احتیاجهای کشور طراحی شوند. به عنوان مثال پژوهشگاه غدد در زمینه پای دیابتی قطب منطقه است و توانسته میزان قابل توجهی از مسائل این بیماران را حل نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1317

به "طراحی راهنمای چند رسانه ای در زمینه دیابت و کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی راهنمای چند رسانه ای در زمینه دیابت و کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید