دولت تایلند باید به بازداشت غیر انسانی مسلمانان روهینگیا خاتمه دهد

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران: سازمان دیدبان حقوق بشر اظهار داشت، دولت تایلند باید هر چه سریع تر به بازداشت غیر قانونی بیش از 1700 مسلمان روهینگیایی میانمار سرانجام دهد.

دولت تایلند باید به بازداشت غیر انسانی مسلمانان روهینگیا خاتمه دهد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه کوچک؛ دیدبان حقوق بشر تاکید نمود: پناهجویان روهینگیایی باید از سلول های پرازدحام در بازداشتگاه مهاجرین به مراکز زیر نظر کمیساریای عالی سازمان ملل برای آوارگان و پناهندگان منتقل شوند.

تصاویر ویدئویی که 31 می 2013 از شبکه آی تی ان پخش شد نشان می داد که تعداد زیادی از پناهجویان روهینگیایی در سلول های پرازدحام توسط دولت تایلند بازداشت شده اند.

نخست وزیر تایلند در ماه ژانویه اجازه داد تا پناهچویان روهینگیایی که با قایق به این کشور رسیده بودند به طور موقت و به مدت 6 ماه در این کشور بمانند. در این مدت پناهجویان روهینگیایی باید یا به کشور خود یعنی میانمار بازگردند و یا به کشور ثالثی نقل مکان نمایند.

برد آدامز دبیر بخش آسیای دیدبان حقوق بشر در این باره تاکید نمود: دولت تایلند باید به حقوق اولیه و اساسی پناهجویان روهینگیا احترام بگذارد و به بازداشت آنان در شرایط اسفبار سرانجام دهد. دولت تایلند باید به این پناهجویان اجازه دهد تا درخواست پناهندگی خود را به وسیله آژانس مهاجران سازمان ملل پیگیری نمایند.

تصاویر ویدئویی شبکه آی تی ان نشان می دهد که بیش از 276 پناهجوی روهینگیا در بدترین شرایط ممکن در دو سلول در بازداشت هستند که هر سلول تنها گنجایش نگهداری 15 نفر را دارد.

در 5 ماه اخیر به این افراد اجازه خروج از این سلول ها داده نشده است. مقام های دولت تایلند به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اجازه نداده است تا برای آنالیز وضعیت پناهجویان روهینگیا از این سلول ها بازدید نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 371

به "دولت تایلند باید به بازداشت غیر انسانی مسلمانان روهینگیا خاتمه دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت تایلند باید به بازداشت غیر انسانی مسلمانان روهینگیا خاتمه دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید