رعایت پروتکل های بهداشتی به 60 درصد رسیده است

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران (پانا) - دبیر کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از رسیدن رعایت پروتکل های بهداشتی به حدود 60 درصد اطلاع داد.

رعایت پروتکل های بهداشتی به 60 درصد رسیده است

حسین قاسمی در گفت و گویی تلویزیونی با تشریح اینکه بیشتر شهرها و همه مراکز استان های کشور در شرایط قرمز بیماری کرونا به سر می برند؛ گفت: با هدف کنترل بیماری کرونا، محدودیت های جدی از سوی ستاد ملی کرونا از روز شنبه این هفته به مدت 10 روز شروع شده و امید داریم با همراهی مردم بتوانیم جلوی شیوع گسترده بیماری را در کشور بگیریم.

قاسمی با تشریح این موضوع که طرح مدیریت هوشمند جامع کماکان محور برنامه ستاد ملی کرونا واقع شده است؛ گفت: برهه زمانی مقابله با مدیریت بیماری کرونا به دو دوره از اسفند 98 تا آذر سال 99 و بعد از آن قابل تقسیم است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه تصمیمات و مبنای اقدام تا قبل از آذر ماه سال گذشته بر اساس موردی، موضوعی و به اقتضای رفتار بیماری کرونا بوده اما با ابتکار کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در آذر ماه، طرح جامع هوشمند تهیه و به تصویب ستاد ملی کرونا رسید که طبق این طرح دیگر تصمیمات به صورت هوشمند اتخاذ می گردد.

وی گفت: علت اینکه اسم این طرح جامع است بخاطر دربرگیری پنج حوزه اصلی (ادارات؛ تجاری، خدماتی و بازرگانی؛ آموزشی؛ فرهنگی و اجتماعی؛ ترددها) است و هوشمندی اش هم به این دلیل بود که جغرافیای شهرها را مد نظر داشتیم.

متناسب با شرایط بیماری و بستری ها در شهرها الزامات و محدودیت ها را معین کردیم.بر مبنای این طرح شرایط هر شهر، هفتگی یعنی هر چهارشنبه آنالیز و ابلاغ می شد.

وی در ادامه با اشاره به همکاری همه نهادها و دستگاههای ذی ربط گفت: واقع امر این است که در این طرح اتاق اصناف، استانداری ها، نیروی انتظامی و سایر نهادها همکاری لازم را در اجرای پروتکل های هوشمند داشته اند.

قاسمی گفت: قبل از اجرای طرح جامع هوشمند در کشور 160 شهر قرمز و 285 شهر نارنجی داشتیم؛ با اجرای این طرح تعداد شهرهای قرمز در بازه زمانی 18 هفته ای این فرایند کاملا تغییر یافت و در تاریخ 25 اسفند ماه تعداد شهرهای قرمز به عدد 9 و نارنجی به 31 رسید.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه اصناف بیشترین همکاری را با مصوبات ستاد ملی کرونا طی 14 ماه اخیر داشته اند، ادامه داد: ضرورت دارد به نوبه خود از زحمات و همراهی جامعه اصناف تشکر کنم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1686

به "رعایت پروتکل های بهداشتی به 60 درصد رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت پروتکل های بهداشتی به 60 درصد رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید