شرط عادل فردوسی پور برای بازگشت به شبکه 3

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران:عادل فردوسی همه درخواست ها برای همکاری با شبکه سه را بی جواب گذاشته و به نظر می رسد مهمترین شرطش برای رجعت به شبکه سه نبودن فروغی باشد.

شرط عادل فردوسی پور برای بازگشت به شبکه 3

عادل فردوسی پور و برنامه پربننده اش در سیما همیشه چالشی برای سازمان و امتحانی برای انعطاف پذیری و تحمل رسانه ملی بوده اند، اما زمانی که فروغی مدیر جوان شبکه سه تصمیم به بخبرنگارانری عادل فردوسی پور و حذف نود گرفت همه شوکه شدند. در همه ماه های پس از آن هم این انتظار وجود داشته که موانع برداشته شود و عادل فردوسی پور به خانه برشود. عادل فردوسی پور کسی که بر اساس آمارهای خود تلویزیون، در همه سال های اخیر جزو بهترین برنامه سازان و مجریان کل سازمان بوده و جوایزی که هر سال به او اهدا شده این را شهادت می دهد. اما عادل فردوسی پور بچه حرف گوش کنی نبود و برنامه نود سال ها با اما و اگر و دردسر فراوان روی آنتن رفت.

سرانجام هم در مدار نبودن عادل باعث بخبرنگارانری اش شد. اما به نظر می رسد همه اینها باعث شده جایگاه او بین مردم و تماشاگران سیما بالاتر برود و حالا منتقدان دیروز هم برای بازگشتش بی تابی کنند و فشار بیاورند. به همین دلایل و دلایل دیگر، از علی عسگری تا جبلی هیچکدام جسارت و صراحت این را نداشته اند که از بخبرنگارانری او دفاع کنند و همیشه سعی کرده اند خود را حامی او نشان دهند و از ادامه همکاری اش خبر دهند. چالش بزرگ اما ادامه مخالفت تندروها و رسانه های اثرگذاری مثل کیهان با بازگشت و فعالیت عادل است.

این موج و عداوت را در زمان گزارش فردوسی پور در اینستاگرام دیدیم. آذر ماه پارسال که عادل فردوسی پور در اقدامی ناگهانی گزارشگر فینال لیگ قهرمانان در آسیا شد، رسانه ها و فعالان تندروی مخالف عادل تلاش زیادی کردند تا آن را بی اهمیت و شکست قلمداد کنند، اما استقبال مردم از صفحه اینستاگرام AFC و بازتاب این اتفاق گواهی دیگری می داد. از همان زمان و قبل از آن تلاش هایی شد تا عادل، به عنوان گزارشگر مسابقات فوتبال به شبکه سه برشود، اما جدا از مخالفت های جریانی، خود او هم حاضر نشده بدون نود، فعالیت موثری در شبکه سه داشته باشد و ترجیح داده همان برنامه فوتبال120 شبکه ورزش را تنها حوزه فعالیت حرفه ای اش در رسانه نگه دارد.

دعوت ها و تلاش ها برای حضور او در VODها هم تا امروز به جایی نرسیده؛ یا ساترا مخالفت کرده یا خودش رغبتی نشان نداده یا هر دو. حالا و با آمدن پیمان جبلی به عنوان رییس به صدا و سیما اما، صحبت از بازگشت عادل جدی تر از همیشه به گوش می رسد.

صحبتی که پس از راه یابی ابراهیم رییسی به دفتر ریاست جمهوری زمزمه اش شنیده شد؛ بسیاری معتقد بودند برای جلب رضایت افکار عمومی و بازگرداندن آرامش به جامعه، می توان از معروفیت و محبوبیت عادل استفاده کرد. آمدن او به نود می توانست نشانه ای از آشتی و نزدیکی مسئولان به لایه های ناراضی باشد. صحبت ها در مراکز امنیتی و سیاست گذار هم مطرح و موافقت نسبی اغلب نهادهای موثر جلب شد. حالا پیمان جبلی آمده و می گویند چه به لحاظ گرایش فکری و چه جریانی، با فروغی نزدیکی زیادی ندارد؛ پس شاید بهترین وقت برای برگرداندن عادل باشد.

اما بر اساس اطلاعات ما، حالا این عادل است که پایش را در یک کفش کرده و از هر همکاری جدی با شبکه سه سر باز می زند. او همه درخواست ها برای همکاری را بی جواب گذاشته و به نظر می رسد مهمترین شرطش برای رجعت به شبکه سه نبودن فروغی باشد. عجیب هم نیست؛ نگاهی به آنچه میان این مدیر جوان و کم تجربه و فردوسی پور گذشته، برای نشان دادن عمق اختلاف میان آنها کفایت می کند و طبیعی است که عادل حاضر نباشد با بازگشتش امتیازی به دشمن بدهد.

شنیده ها هم از رفتن فروغی از شبکه سه حکایت می کند؛ با این حساب حداقل چند ماه دیگر باید صبر کرد و دید چه کسی جای او می آید و با برآورده شدن شرط جنجالی مجری مشهور، تماشای برنامه نود و شنیدن دوباره صدای او در مسابقات پرهیجان فوتبال ممکن خواهد شد یا نه.

منبع:اقتصادنیوز

منبع: رکنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1945

به "شرط عادل فردوسی پور برای بازگشت به شبکه 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط عادل فردوسی پور برای بازگشت به شبکه 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید