شکایت از ترامپ به دلیل استفاده از ویروس چینی

به گزارش فروشگاه کوچک، در این شکایت آمده است استفاده از این واژه برخاسته از رویکردی نژادپرستانه و آن را توهینی برای آمریکاییان چینی تبار دانسته اند.

شکایت از ترامپ به دلیل استفاده از ویروس چینی

یک سازمان غیردولتی چینی - امریکایی از ترامپ شکایت نموده است. دلیل شکایت، استفاده ترامپ از اصطلاح ویروس چینی برای اشاره به کروناست.

به گزارش خبرنگاران، ترامپ بارها از این اصطلاح استفاده می کردو هر بار، دولت چین این اقدام را نژادپرستانه و کلیشه سازی منفی علیه شهروندان چینی می دانست.

جز ترامپ، دیگران در دنیا از این اصطلاح استفاده ننموده اند.

به نوشته دویچه وله، به باور این سازمان غیردولتی، استفاده از این واژه توهین به شهروندان آسیایی و نفرت پراکنی علیه آنان بوده است.

سازمان ائتلاف حقوق مدنی آمریکاییان چینی تبار هفته گذشته شکایت نامه خود از دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را رسما به دادگاهی در نیویورک تحویل داده است.

سایت اشپیگل آنلاین در گزارش خود علت این شکایت را استفاده مکرر دونالد ترامپ از واژه ویروس چینی اعلام نموده است.

در شکایت نامه آمده است که استفاده این واژه از سوی رئیس جمهور پیشین آمریکا عملا به نفرت پراکنی دامن زده و اذهان عمومی را علیه شهروندان آسیایی تبار تحریک نموده است.

این گروه از کنشگران مدنی استفاده از این واژه را برخاسته از رویکردی نژادپرستانه دانسته و آن را توهینی برای آمریکاییان چینی تبار دانسته اند.

باید یادآور شد که دونالد ترامپ پیش از آنکه منشا ویروس کرونا روشن شود، از ویروس چینی سخن گفته و تا انتها دوره زمامداری خود این واژه را تکرار می کرد.

در شکایت نامه آمده است: استفاده از کلمات پیامد دارد و به ویژه آنکه این کلمات توسط کسانی بیان شوند که از نفوذ و قدرت برخوردارند.

همچنین در این شکایت نامه آمده است که ترامپ با استفاده از چنین واژه هایی بر آن بوده تا با توهین به اقلیت آسیایی تبار ساکن آمریکا بر میزان نفوذ خود در این کشور بیافزاید.

خسارت درخواست شده از سوی این سازمان مدنی بالغ بر 22 میلیون و 900 هزار دلار می شود و قرار است این پول صرف ساختن موزه ای در باره تاریخ شهروندان آمریکایی آسیایی تبار شود. افزون بر آن قرار است که نقش و سهم مهاجران در پیشرفت آمریکا نیز در این موزه عرضه شود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1780

به "شکایت از ترامپ به دلیل استفاده از ویروس چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت از ترامپ به دلیل استفاده از ویروس چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید