صنعت خودروسازی راستا بهبود کیفی را آغاز کرده است

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران (پانا) - رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت خودروسازی کشور گام های نخست حرکت رو به جلو در بخش داخلی سازی فناوری و قطعه را برداشته و راستا توسعه و بهبود کمی و کیفی محصولات خود را آغاز کرده است.

صنعت خودروسازی راستا بهبود کیفی را آغاز کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، محسن صالحی نیا در مراسم امضای تفاهم نامه چهارجانبه میان گروه صنعتی ایران خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، صندوق بازنشستگی صدا وسیما و ایستگاه نوآوری شریف با اشاره به اظهارنظرهای مختلف درباره خودروسازی کشور اضافه کرد: با وجود همه نقد و نظرها ، واقعیت امیدوارکننده این است که خودروسازی کشور گام های نخست حرکت رو به جلو در بخش داخلی سازی فناوری و قطعه را برداشته و راستا توسعه و بهبود کمی و کیفی محصولات خود را آغاز کرده است.

وی با بیان این که تحریم ها همه صنایع و کسب و کارهای مختلف از جمله خودروسازی را تحت تاثیر قرار داده، ادامه داد: در راهبرد تبدیل تهدید تحریم به فرصت، صنعت خودرو از طریق افزایش همکاری با شرکت های دانش بنیان بتواند راستا توسعه را به درستی طی کرده و محصولاتی همسو با فناوری های روز عرضه کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایدرو به عنوان دستگاه سیاست گذار از همکاری صنایع خودرو سازی با مراکز دانش بنیان حمایت می کند و در صدد ترغیب و فراهم آوری زمینه های بهم رسانی سایر شرکت ها از ظرفیت های درونزایی اقتصاد و فناوری کشور است.

صالحی نیا با ضروری خواندن همراستایی با پیشرفت های شتابان حوزه فناوری، گفت: ایدرو برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و اقدام های فناورانه، برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی را تدوین کرده است.

تفاهم نامه چهارجانبه میان گروه صنعتی ایران خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، صندوق بازنشستگی صدا و سیما و ایستگاه نوآوری شریف با هدف حضور موثرتر فناوری های نوین در صنعت خودرو به امضا رسید.

ایجاد زیر ساخت مورد نیاز جهت توسعه شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاری در حوزه مرتبط با صنعت خودرو و فناروی های وابسته محور اصلی تفاهم نامه امضا شده است .

حمایت از راه اندازی شتابدهنده تخصصی در حوزه صنعت خودرو و فناوری های وابسته ، حمایت از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر ، حمایت از ایجاد مرکز نوآروی تخصصی جهت استقرار بیش از 100 شرکت فعال در این صنعت و حمایت از ترویج و توسعه فروش محصولات فناورانه مرتبط از دیگر محورهای تفاهم نامه منعقده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1473

به "صنعت خودروسازی راستا بهبود کیفی را آغاز کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت خودروسازی راستا بهبود کیفی را آغاز کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید