ضرورت تقویت روحیه ریسک پذیزی در فعالان مالی

به گزارش فروشگاه کوچک، اولین مرکز شتاب دهی صادرات ایران باهدف جذب ایده های صادراتی و توسعه کسب وکار بین المللی با همکاری اتاق ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهریورماه امسال افتتاح شد.

ضرورت تقویت روحیه ریسک پذیزی در فعالان مالی

محمد صالحی، مدیر گروه دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه تهران و مهدی مالی رئیس مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران با هدف نحوه سرمایه گذاری بر ایده های دانشگاهی و تجاری سازی آنها بحث و گفت وگو کردند.

مالی، ضمن تشریح مهم ترین ظرفیت های اتاق ایران و به خصوص پتانسیل های مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات و همچنین کمیسیون های تخصصی اتاق ایران، از انعقاد تفاهم نامه میان این مرکز، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پارک علم و فناوری با هدف جذب ایده ها و صادراتی کردن آنها اطلاع داد.

همچنین، تقویت همکاری های چند جانبه میان اتاق ایران، وزارت امور خارجه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت ریاست جمهوری از دیگر دستاوردهای این نشست بود.

او توسعه دانش بنیان تولیدات و توسعه سرمایه گذاری به خصوص در مجموعه استارتاپ های کشور را دیگر محور فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران عنوان نمود.

مالی همچنین اقدامات این مرکز را تشریح کرد. او در همین زمینه شرح داد: بسیار شرکت های دانش بنیانی هستند که مراحل تجاری سازی را انجام داده اند، اما هنوز محصولات خود را صادر نکرده اند؛ بنابراین یکی از مهم ترین اهداف و وظایف مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات، فراهم کردن بازارهای هدفمند برای معرفی این محصولات است.

بعد از آن، سحربنکدارپور دبیر کل مجمع تشکل های دانش بنیان محورهای پیشنهادی برای توسعه همکاری و افزایش تعامل میان اتاق ایران و سایر مراکز مرتبط در توسعه دانش بنیان را برشمرد و اضافه کرد: یکی از مهمترین اهداف راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران، ایجاد ارتباط میان کسب وکارهای سنتی و جدید است.

او بر ضرورت راه اندازی پلتفرمی باهدف راهنمایی پروژه های مالی و سرمایه گذاری تأکید کرد و ظرفیت امروز بازار سرمایه و بانک را برای یاری به شرکت های دانش بنیان و استارتاپی موردتوجه قرارداد.

در این نشست همچنین اعضا تأکید کردند یکی از مهم ترین فرهنگ هایی که باید در محیط کسب وکار جا بیفتد، فرهنگ ریسک پذیری است. در همین زمینه، یکی از مهم ترین وظایف مرکز نوآوری و شتاب ده صادرات اتاق ایران تقویت روحیه سرمایه گذاری خطرپذیر در میان فعالان مالی و به خصوص جوانان عنوان شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1583

به "ضرورت تقویت روحیه ریسک پذیزی در فعالان مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تقویت روحیه ریسک پذیزی در فعالان مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید