عارف: ما را از داخل جبهه اصلاحات می زنند

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس فراکسیون امید گفت؛ تخریب فراکسیون منسوب به اصلاح طلبان از درون جبهه اصلاح طلبان بی سابقه است.

عارف: ما را از داخل جبهه اصلاحات می زنند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدرضا عارف، رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان که در انتخابات آینده مجلس ثبت نام نکرده، گفت: تخریب و تضعیف فراکسیون امید و اعضای این فراکسیون، آن هم از درون جریان اصلاحات امری بی سابقه بوده است که امیدوارم این تخریب ها هدفمند و با انگیزه های شخصی نبوده باشد.

وی در نشست مشترک با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: بهتر بود جلسات همفکری بین فراکسیون امید و نهاد های اصلاح طلبی همچون شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بیشتر برگزار می شد تا از نظرات و پیشنهاد های همفکرانمان بهتر استفاده می کردیم.

فراکسیون متبوع خود را منشعب از لیست امید در انتخابات مجلس دانست و گفت: تشکیل لیست امید بر اساس رویکرد ائتلافی و راهبرد سلبی یعنی ائتلاف با حامیان دولت و آن هم ائتلاف با حزب اعتدال و توسعه صورت گرفت.

عارف ادامه داد: در مجلس دهم به دنبال تشکیل فراکسیونی با نام فراکسیون اصلاحات بودیم، اما برخی پیشنهاد نام امید را برای فراکسیون مطرح کردند که در نهایت نام امید برای فراکسیون انتخاب شد. در اولین جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید که در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، عده ای زیرکانه تعداد اعضای جلسه را به صورت انحرافی و برای اینکه مبنایی شود برای وزن این فراکسیون مطرح کردند و همان عدد هم بعد ها مبنایی برای متهم کردن فراکسیون امید به ناکارآمدی شد در حالی که ما در مجلس اکثریت نبودیم.

عارف با این وجود توضیح نداد که چگونه برای ریاست مجلس نامزد شد؟!

وی با اشاره به طرح های مورد پیگیری فراکسیون که عمدتاً سیاسی است، گفت: در طرح ها و لوایح مهم تصمیمات فراکسیون عمدتا نتیجه بخش بود مانند طرح عفو عمومی، طرح کاهش مجازات اعدام متهمان قاچاقچیان مواد مخدر، طرح کاهش محکومیت مجازات حبس تعزیری، اصلاح قانون جرم سیاسی، تشدید مجازات اسیدپاشی، اخذ تابعیت ایرانی برای فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی و همینطور طرح تشکیل اجتماعات اعتراضی.

در این نشست، محمدعلی وکیلی دیگر عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید از خودزنی در جریان اصلاح طلب گلایه کرد.

عبدالکریم حسین زاده عضو فراکسیون نیز طی سخنانی چگونگی تاثیرگذاری فراکسیون امید در اجلاسیه های مختلف را تشریح کرد و گفت: زمانی که در اجلاسیه دوم کاندیدایی برای ریاست مجلس مطرح نکردیم عده ای گفتند چرا برای نشان دادن هویت خود کاندیدا معرفی نکردید زمانی هم که در اجلاسیه چهارم کاندیدا معرفی کردیم همان عده انتقاد کردند که چرا برای ریاست مجلس کاندیدا معرفی کردید.

الیاس حضرتی نیز طی سخنانی از تخریب رئیس فراکسیون امید گلایه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 25 بهمن 1398 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 740

به "عارف: ما را از داخل جبهه اصلاحات می زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارف: ما را از داخل جبهه اصلاحات می زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید