عمر طولانی می خواهید؟ انار بخورید!

به گزارش فروشگاه کوچک، این تحقیق سپس روی جوندگان انجام شد و دانشمندان دریافتند اورولیتین A عملکرد عضلات را بهبود می بخشد و میتوکندری های فرسوده را قبل از خرابکاری در بدن از بین می برد.

عمر طولانی می خواهید؟ انار بخورید!

اورولیتین A عملکرد عضلات را بهبود می بخشد

شاید کمتر کسی در این مورد تردید داشته باشد که کیفیت خوراک و رژیم غذایی ما انسان ها، برای داشتن یک زندگی سالم و طولانی و به دور از هرگونه بیماری اهمیت بسکمک دارد. به گزارش پایگاه خبری العربیه، اثبات این که مصرف آب انار تا چه حد می تواند در پیشگیری از بیماری و برخورداری از عمر طولانی مؤثر باشد، دانشمندان را متعجب کرده است.

سلول های بدن انسان با مولد های کوچک انرژی به نام میتوکندری تامین می شوند؛ اما با پیر شدن میتوکندری، کارآیی آن کم می شود و ممکن است به عناصر سمی تبدیل شود و عملکرد سلول ها را مختل کند.

سلول های بدن انسان قابلیت بازیافت میتوکندری را دارند، اما با افزایش سن، توانایی آن ها برای این کار کاهش می یابد و در نتیجه منجر به بروز ضعف عضلانی در بدن می شوند. دانشمندان به تازگی کشف کردند که انار ماده ای به نام اورولیتین A (A Urolithin) دارد، که اولین و تنها ترکیب شناخته شده در طبیعت است که می تواند میتوکندری را بازتولید کند.

خواص بی شمار انار

در خوردن انار احتیاط کنید

خواص درمانی انار

نتایج یک آزمایش بالینی جدید در سوئیس نشان می دهد که اورولیتین A موجود در انار می تواند فرایند ضعف عضلانی را، که معمولا پس از پنجاه سالگی آغاز می شود، آرام تر کند. در یک تحقیق جداگانه، که نتایج آن اخیرا در مجله پزشکی لایف اکستنشن (Life Extension) منتشر شده است، فواید انار برای افزایش عمر بدون بیماری مورد بررسی قرار گرفته است.

پژوهشگران ابتدا اورولیتین A را به یک گونه کرم که معمولاً در تحقیقات ضدپیری استفاده می شود تزریق کردند و متوجه شدند طول عمر آن بیش از 45 درصد افزایش یافت.

این تحقیق سپس روی جوندگان انجام شد و دانشمندان دریافتند اورولیتین A عملکرد عضلات را بهبود می بخشد و میتوکندری های فرسوده را قبل از خرابکاری در بدن از بین می برد.

خواص آنتی اکسیدانی، ضدویروسی و ضدتوموری انار و ویتامین های موجود در آن، به کاهش سرعت پیری و افزایش توانایی بدن در مبارزه با بیماری و ترمیم سلول کمک می کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1328

به "عمر طولانی می خواهید؟ انار بخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمر طولانی می خواهید؟ انار بخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید