فهرست منتشره از ساختمان های ناایمن مورد تایید آتش نشانی نیست!

به گزارش فروشگاه کوچک، سازمان آتش نشانی در واکنشی قابل تامل گفته فهرست منتشر شده از اسامی ساختمان های ناایمن تهران به هیچ عنوان مورد تأیید سازمان آتش نشانی تهران نیست! آیا باید حوادث تلخ تر و بزرگتر از پلاسکو و متروپل در مرکز تکرار و صد ها شهروند دیگر قربانی شوند تا ...

فهرست منتشره از ساختمان های ناایمن مورد تایید آتش نشانی نیست!

به گزارش تسنیم، فرو ریختن برج متروپل آبادان بار دیگر باعث شد زخم کهنه ساختمان های ناایمن سر باز کند، اینکه بنابر آمار رسمی اعلامی بین 33 تا 34 هزار ساختمان ناایمن در تهران وجود دارد که 9 هزار و 600 دستگاه از آن ها، احتیاج به مداخله دارند و 129 ساختمان تهران در شرایط بسیار پرخطر قرار دارند!

اما تا به امروز با وجود پیگیری های متعدد رسانه ها و خواست افکار عمومی برای انتشار فهرست اسامی ساختمان های ناایمن، این خواسته از سوی نهاد های مربوطه اجابت نشده است که این امر به ویژه پس از فاجعه متروپل، سؤالات و ابهامات بیشتری را درباره چرایی عدم انتشار این فهرست ایجاد نموده است.

امروز پاسخ به این سؤال از سوی مسؤلان امر بسیار ضروریست که چرا با وجود تعدد ساختمان های ناایمن در کلان شهر های کشورمان از جمله تهران و تهدید بزرگی که از این ناحیه، جان هزاران نفر از شهروندان را تهدید می نماید، همچنان شاهد مقاومت برای انتشار فهرست ساختمان های ناایمن هستیم.

آیا امروز با وجود حادثه تلخ متروپل و کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان، باز هم جایی برای بهانه تراشی های مختلف در عدم اعلام اسامی و فهرست ساختمان های ناایمن وجود دارد؟!

اما امروز، فهرستی غیررسمی به عنوان اسامی و آدرس 129 ساختمان ناایمن تهران منتشر شد که ظاهراً همان فهرستی است که قبلا مسؤلان سازمان آتش نشانی و شورای شهر تهران درباره شرایط پرخطر آن ها در کلان شهر تهران هشدار داده بودند.

برای اطلاع از واکنش سازمان آتش نشانی درباره این فهرست منتشره با قدرت الله محمدی؛ سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تماس گرفتیم؛ وی درباره انتشار فهرستی از اسامی و آدرس 129 ناایمن و پرخطر در تهران به تسنیم گفت: فهرست منتشر شده به هیچ عنوان مورد تأیید سازمان آتش نشانی تهران نیست و فهرست مذکور غیرمعتبر است و هیچ ارتباطی نیز با سازمان آتش نشانی تهران ندارد! .

اما گذشته از این واکنش عجیب و قابل تامل سازمان آتش نشانی تهران نسبت به فهرست منتشره از اسامی 129 ساختمان ناایمن تهران، این سؤال جدی از مسئولان امر به ویژه در وزارت کشور، شهرداری تهران، آتش نشانی تهران، شورای شهر تهران وجود دارد که دلیل این مقاومت در انتشار رسمی فهرست اسامی ساختمان های ناایمن چیست؟! آیا باید حوادث تلخ تر و بزرگ تر از پلاسکو و متروپل در قلب مرکز تکرار گردد و صد ها شهروند بی گناه، قربانی این بی تدبیری شوند تا با انتشار اسامی این ساختمان های ناایمن جلوی فجایع بعدی سد گردد؟!

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2159

به "فهرست منتشره از ساختمان های ناایمن مورد تایید آتش نشانی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست منتشره از ساختمان های ناایمن مورد تایید آتش نشانی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید