مرگ دردناک خانم معلم فداکار به همراه 2 دانش آموز

به گزارش فروشگاه کوچک، صبح روز شنبه 2 دختر دانش آموز همراه با خانم معلمشان جان خود را در یکی از هوتک ها (آبگیر) در روستای سلور بازار بخش پلان چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان از دست دادند.

مرگ دردناک خانم معلم فداکار به همراه 2 دانش آموز

به گزارش همشهری ، همزمان با گرم شدن هوا حوادث مربوط به غرق شدگی نیز رو به افزایش است. در تازه ترین حادثه که در روستای سلور بازار بخش پلان چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان رخ داد، 2 دختر دانش آموز همراه با خانم معلمشان جان خود را در یکی از هوتک ها (آبگیر) از دست دادند، اما این حادثه چگونه رخ داد؟

ماجرا از این قرار بود که صبح دیروز (شنبه) این خانم معلم به نام یاسمین هوت همراه تعدادی از دانش آموزان که از اقوامش بودند برای سرگرمی به اطراف روستا رفته بودند.

هرچند این روستا در سال های اخیر از آب لوله کشی برخوردار شده، اما همچنان در اطراف روستا هوتک ها وجود دارند و بارندگی های اخیر موجب شده هوتک ها پرآب باشند. بعد از آنکه دختربچه ها ساعتی را در اطراف روستا به بازی گذراندند، برای شستن دست و روی شان کنار یکی از هوتک ها رفتند. هنوز چند لحظه از حضور بچه ها در آنجا نگذشته بود که به علت گل آلود بودن کنار هوتک پای 3نفر از آن ها سر خورد و داخل آب افتادند.

خانم معلم با سر و صدای بچه ها متوجه حادثه ای که رخ داده بود شد و دوان دوان خودش را به هوتک رساند و داخل آب پرید. او می خواست هرطور که شده جان بچه ها را نجات دهد. خانم معلم فداکار به هر زحمتی که شده توانست یکی از دختربچه ها را نجات دهد، اما 2 دانش آموز 7 و 8 ساله به نام های رقیه و مریم همراه با خود خانم معلم در هوتک غرق شدند.

مهرداد آرام، بخشدار بخش پلان چابهار، در این باره گفت: سرگرمی بچه ها همراه با معلم شان ارتباطی به مدرسه ندارد و آنها، چون فامیل بودند با یکدیگر به اطراف روستا رفته بودند و یکی از قربانیان برادرزاده خانم معلم بود.

او ادامه داد: در پی این حادثه و با داد و فریاد سایر بچه ها بعد از حدود 20 دقیقه مردان روستا متوجه حادثه شده و پیکر های قربانیان را از آب بیرون کشیدند.

این حادثه تلخ در شرایطی رخ داد که چند روز قبل نیز 3 دختر نوجوان که برای شستن لباس به کنار رودخانه ای رفته بودند به علت باتلاقی بودن رودخانه در آن گرفتار شده و جان خود را از دست دادند. روز چهارشنبه گذشته 4 دختر نوجوان که اهل روستای گورناگ از توابع بخش مرکزی شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان بودند برای شست وشوی لباس کنار رودخانه گورناگ رفتند.

آن ها مشغول شست وشوی لباس و بازی بودند که به علت باتلاقی بودن حاشیه رودخانه در آن فرو رفتند. در جریان این حادثه 3 نفر از دختران نوجوان در رودخانه غرق شدند و یکی از آن ها نجات پیدا کرد.

در همین حال ماریه امیریان، بخشدار بخش مرکزی شهرستان سرباز در این باره گفت: این حادثه حدود ساعت 15روز چهارشنبه رخ داد و قربانیان بین 12 تا 30 سال سن داشتند. آن ها از اهالی همان روستا بودند که در رودخانه غرق شدند و با کوشش افراد محلی پیکرهای شان از آب بیرون کشیده شد.

وقوع این دو حادثه جداگانه که منجر به مرگ 6 زن و کودک در سیستان و بلوچستان در رودخانه هوتک شد بار دیگر زنگ خطر درباره رسیدگی به منطقه ها محروم را به صدا درآورد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2149

به "مرگ دردناک خانم معلم فداکار به همراه 2 دانش آموز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ دردناک خانم معلم فداکار به همراه 2 دانش آموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید