ناتو: تهدیدی از سوی روسیه و چین وجود ندارد

به گزارش فروشگاه کوچک، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی با اشاره به اقدامات ائتلاف ناتو در مقابل حمله به متحدانش گفت: هیچگونه تهدیدی از سوی روسیه و چین وجود ندارد.

ناتو: تهدیدی از سوی روسیه و چین وجود ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

ینس استولتنبرگ دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) طی اظهاراتی در جریان کمیته روابط خارجی مجلس اروپا، با بیان اینکه هیچگونه تهدید نظامی مستقیم و یا تهدید حمله نظامی قریب الوقوعی علیه هیچ یک از متحدان ناتو از سوی روسیه و چین مشاهده نمی گردد، گفت: این امر حاصل کوشش های ائتلاف ناتو است.

وی توضیح داد: شاید دلیل اصلی این موضوع واکنش تمام ائتلاف ناتو در مقابل هر گونه حمله به متحدان باشد.

استولتنبرگ تاکید نمود: از این رو ما قادریم تا صلح را در اروپا بمدت بیش از 70 سال حفظ کنیم.

وی همچنین در نشستی در دانشگاه استنفورد مدعی شده بود که، ناتو در جریان برنامه ریزی راهبردی خود، باید قدرت فزاینده چین را نیز لحاظ کند و از سوی دیگر نیز مرکز تجارب پیشرفته نیروی هوایی ناتو (JAPCC) سامانه های موشکی ـ توپخانه ای دفاع هوایی پانتسیرـ اس روسیه را ابزاری ایده آل برای مبارزه با هواپیما های بدون سرنشین نظامی می داند.

آژانس تحقیقات دفاعی سوئد نیز مدعی شده است که، علیرغم هزینه های نظامی ناتو و استقرار نیروهایش در شرق اروپا و نزدیک مرز های روسیه، در صورت وقوع درگیری عظیم روسیه هنوز در قدرت نظامی دست برتر را نسبت به ناتو دارد.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1651

به "ناتو: تهدیدی از سوی روسیه و چین وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو: تهدیدی از سوی روسیه و چین وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید