هشدار ارتش نسبت به ورود در محدوده رزمایش ایران، روسیه و چین ، شناور یا پرنده ای وارد گردد می زنیم

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس ستاد ارتش اعلام نمود: هر شناور یا هر پرنده ای را که وارد محدوده رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین گردد، می زنیم.

هشدار ارتش نسبت به ورود در محدوده رزمایش ایران، روسیه و چین ، شناور یا پرنده ای وارد گردد می زنیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از ایسنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد ارتش بعد از ظهر امروز شنبه هفتم دی ماه در نشست خبری- تحلیلی که با موضوع رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین برگزار گردید، با اشاره به ویژگی های منطقه رزمایش اظهار کرد: شمال اقیانوس هند یکی از مناطق استراتژیک جهان است چون این منطقه در منطقه مهم و راهبردی جهان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بالای 90 درصد صادرات و واردات کشورهایی که به دریاها راه دارند، به وسیله دریا انجام می گردد، اضافه نمود: در زمینه انتقال انرژی به بسیاری از کشورها، منطقه خلیج فارس و امنیت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای جمهوری اسلامی ایران نیز امنیت آبهای منطقه ای بسیار اهمیت دارد؛ ما نزدیک به هزار کیلومتر مرز دریایی داریم و بر شمال اقیانوس هند مشرف هستیم و عبور و مرور کشتی های تجاری و نفت کش های جمهوری اسلامی ایران از آبهای این منطقه انجام می گردد به همین دلیل نیز مثلث دریایی این منطقه برای ما بسیار مهم است.

  • واکنش رسانه های آمریکایی و انگلیسی به رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین | تصاویر ناو چینی و روسی

رئیس ستاد ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در منطقه چابهار اعلام کرد:ما برای تامین امنیت این منطقه برای تجارت جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها، اقدامات بسیار ارزشمندی را در طول سالیان گذشته انجام دادیم. این موضوع برای دیگر کشورها ازجمله دو کشوری که با ما درحال برگزاری رزمایش هستند، بسیار اهمیت دارد، امروز ما درحال همکاری مشترک نظامی در حوزه دریایی با دو کشور قدرتمند هستیم.

دریادار سیاری همچنین به حضور نیروی دریایی در آبهای بین المللی اشاره نمود و گفت: زمانی که موضوع ناامنی های دریایی در منطقه خلیج عدن مطرح شد، از ما درخواست شد تا برای تامین و ایجاد امنیت این منطقه اقداماتی انجام دهیم و مابا اقتدار تحت کنترل خودمان امنیت را در این منطقه برقرار کردیم. تاکنون در این منطقه حدود 5 هزار کشتی را اسکورت و به 30 ففرایند از کشتی های کشورهای جهان یاری کردیم.

وی خاطر نشان کرد: دیپلماسی دریایی از جمله دیگر اقداماتی است که طی سالهای اخیر پیگیری شده است؛ امروز تاکتیک ها و تکنیک های ما در بحث مقابله با دزدان دریایی به الگویی برای سایر کشورها تبدیل شده است و بسیاری از آنها به دنبال دریافت این تاکتیک ها از ما بودند.

معاون هماهنگ نماینده ارتش ادامه داد: به برکت انقلاب ما از یک نیروی دریایی ساحلی به یک نیروی دریایی راهبردی تبدیل شده ایم که در تامین امنیت آبهای جهان نقش آفرینی کردیم و کشورهای قدرتمند جهان از جمله چین و روسیه به قدرت ما پی می برند و با ما رزمایش مشترک برگزار می نمایند.

دریادار سیاری در ادامه این نشست خبری- تحلیلی به اهداف رزمایش مرکب دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با روسیه و چین اشاره نمود و گفت: نشان دادن اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران در شمال اقیانوس هند، برقراری امنیت در شمال اقیانوس هند، نجات کشتی های آسیب دیده، امداد و نجات، نزدیک شدن تفکر مان در اجرایی کردن تاکتیک نادر عملیات های دریایی و تبادل تجربیات با کشورهای حاضر در رزمایش و تقویت مناسبات بین المللی بین ایران و کشورهای شرکت نماینده از جمله اهداف برگزاری رزمایش مرکب سه کشور ایران، روسیه و چین است. کشورهای شرکت نماینده در این رزمایش عزم و اراده خود برای برقراری امنیت در منطقه شمال اقیانوس هند را نشان می دهند.

وی همچنین به تداوم برگزاری رزمایش های مرکب با کشورهای خارجی اشاره و اعلام کرد: فرایند برگزاری رزمایش های مرکب ادامه خواهد داشت و در این رزمایش برای رزمایش های آینده هماهنگ و آماده می شویم.

رئیس ستاد ارتش درباره علت نامگذاری این رزمایش با عنوان رزمایش مرکب یاد آور شد: وقتی رزمایش با کشورهای همسایه باشد رزمایش مرکب نام می گیرد.

دریادار سیاری با تاکید بر اینکه منطقه احتیاجی به حضور نامشروع کشورهای دیگر ندارد، گفت: بسیاری کوشش می نمایند منطقه را ناامن نشان دهند تا توجیهی برای حضورشان عنوان نمایند اما ما امنیت منطقه را تامین می کنیم و اعلام می کنیم امنیت برقرار است و به اینکه دیگران بخواهند حضور نامشروعی در منطقه داشته باشند احتیاجی نداریم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال جاسوسی از رزمایش مرکب ایران روسیه و چین اظهار کرد: قطعا خیلی از کشورها امروز می خواهند بدانند رزمایش ایران روسیه و چین چگونه برگزار می گردد. ما در سال های قبل نشان دادیم که در این زمینه با کسی تعارف و شوخی نداریم. این یک هشدار جدی است. اطمینان داشته باشید هر شناور یا هر پرنده ای را که وارد محدوده رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین گردد، می زنیم. کسی حق ورود به رزمایش ما را ندارد.

وی اضافه نمود: ما اطلاعات آشکار را در رزمایش اعلام می کنیم و نشان می دهیم اما اطلاعات طبقه بندی قابل دسترسی برای کسی نیست.

معاون هماهنگ نماینده ارتش در پاسخ به این پرسش که آیا رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین پاسخی به تشکیل ائتلاف آمریکا در منطقه است؟ اظهار کرد: این رزمایش تنها یک اقدام مشترک است و ما بنای بر ایجاد ائتلاف نداریم؛ اگرچه آمریکایی ها با کوشش برای نا امن جلوه دادن منطقه سعی بر ایجاد ائتلاف داشتند، اما پیغام ایران در این رزمایش و رزمایش های دیگر این است که امنیت تنگه هرمز به بهترین شکل تامین شده و ائتلاف های آنها در این منطقه معنایی ندارد.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه ایران به دنبال نا امن کردن منطقه است، توضیح داد: کوشش های ایران برای تامین امنیت منطقه تحریک آمیز است یا رفتار آنها و حضور نامشروع در خلیج فارس؟ ایران همیشه اعلام نموده که با همواری کشورهای منطقه می توانیم امنیت آب های منطقه را تامین کنیم و هیچ احتیاجی به حضور بیگانگان نیست.

معاون هماهنگ نماینده ارتش در ادامه با تسلیت شهادت خلبان سرهنگ رحمانی گفت: توضیح فعالیت های نیروهای مسلح در تمام ایام زمان تعیین می نماید که به طور مستمر باید مرزهای زمینی دریایی و هوایی امنیت آن برقرار باشد و آسیب پذیری را به حداقل برسانیم.

دریادار سیاری با بیان این که آسمان کشور به طور مرتبط تحت کنترل است، اعلام کرد: سیستم پدافند هوایی ما مدام در حال رصد و کنترل مرزهای هوایی کشور است و کوچکترین ورود غیرقانونی به مرزها داشته باشیم به شدت برخورد و طبق مقررات بین المللی عمل می کنیم.

وی با تاکید بر این که برقراری امنیت در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی احتیاج به ایثارگری و ازخودگذشتگی و خدمت عاشقانه دارد، گفت: روزانه هواپیماهای ما در آسمان ایران پرواز می نمایند؛ غرش هواپیما امنیت می آورد که این خیلی مهم است به ویژه که ما امروز از نظر علمی و صنعتی به جایگاهی رسیده ایم که تعمیرات اساسی هواپیماهای مان را انجام می دهیم و نوسازی در بحث هواپیما داریم.

رییس ستاد ارتش اضافه نمود: وقتی که احتیاج است امنیت در همه جا و در آسمان ها از این پروازها زیاد داریم. این خلبان شهید ما هم در یکی از این ماموریت هایی که احتیاج بوده است که شرکت کند و غرش هواپیمایش باید در مرزهای شمال غرب کشور خودش را نشان می داده است.

دریادار سیاری با بیان این که دلایل این سقوط را در آینده ای نزدیک خواهیم گفت اظهار کرد: قطعا این مایه افتخار است که فرزندان این مرز و بوم برای امنیت مرزهای هوا و دریا از جان خود می گذرند و ماموریت انجام می دهند ما هم افتخار می کنیم که چنین همرزمانی داریم که برای اقتدار کشور این گونه در عرصه ها حضور دارند.

معاون هماهنگ نماینده ارتش در سرانجام گفت: در 8 سال دفاع مقدس همین غرش هواپیماها و حرکت هواپیماها در جبهه ها باعث افتخار و دلگرمی بود. ما خون دادیم، شهید دادیم و ایثار کردیم تا امروز به این بزرگی رسیده ایم و در شرایط فعلی سایه امنیت نصیب مان شده که بتوانیم راهمان را ادامه دهیم. این راه سرخ شهدا است که مایه عظمت و بزرگی کشور است و قطعا بدانید که ادامه خواهد داشت.

  • تصاویر پهلوگیری ناو روسی در بندر چابهار
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 683

به "هشدار ارتش نسبت به ورود در محدوده رزمایش ایران، روسیه و چین ، شناور یا پرنده ای وارد گردد می زنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ارتش نسبت به ورود در محدوده رزمایش ایران، روسیه و چین ، شناور یا پرنده ای وارد گردد می زنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید