چاپ کتابچه برای میراث در معرض تخریب، به جای سالنامه

به گزارش فروشگاه کوچک، یک فعال میراث فرهنگی استان فارس اطلاع داد: انجمنی مردمی در شیراز با راه اندازی پویشی مردمی برای حفاظت از بافت تاریخی شیراز، پیشنهاد داد تا به جای چاپ سررسید سالانه برای نوروز، هر کدام کتابچه یک خانه تاریخی در معرض تخریب را منتشر کند.

چاپ کتابچه برای میراث در معرض تخریب، به جای سالنامه

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

این پیشنهاد را به مدیریت شهری و مراکز مختلف تبلیغاتی مطرح نموده ایم تا مراکز مختلف تبلیغاتی شهری مانند دفاتر معماری و شهرسازی، موسسه ها، آکادمی ها به جای چاپ سررسید برای سال جدید، کتابچه یک خانه تاریخی تهدید به تخریب را تهیه نمایند.

او توضیح می دهد: با توجه به شرایط نابسامان خانه های تاریخی در بعضی از نقاط بافت تاریخی شیراز و بی جواب ماندن پیگیری های چندساله برای مستندنگاری و جلوگیری از تخریب ها، انجمن طرح و توضیح در نظر دارد اقدام به مستندنگاری و چاپ کتابچه خانه های این محدوده در شهر شیراز کند.

به گفته وی، هر یک از علاقه مندان می توانند با پرداخت هزینه مستندنگاری و چاپ اطلاعات تاریخی یک خانه علاوه بر مشارکت در این اقدام علمی و فرهنگی، 50 جلد کتابچه همان خانه را با ذکر نام همان شخص روی جلد کتاب در اختیار داشته باشند.

این پژوهشگر و فعال میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به این که هیچ سندی از این خانه های در حال تخریب در دسترس نیست، بیان می نماید: این اقدام باعث ثبت و معرفی بنا و ایجاد حساسیت هایی در زمان تخریب آن ها می گردد، همچنین این انجمن نسخه های از این کتابچه های تهیه شده را با نام خود حامیان در اختیار مراکز معتبر مانند دانشگاه ها و سازمان ها قرار خواهد داد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 721

به "چاپ کتابچه برای میراث در معرض تخریب، به جای سالنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ کتابچه برای میراث در معرض تخریب، به جای سالنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید