چرا اروپاییان قرون وسطی داخل جعبه می خوابیدند؟

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران: در بیشتر تاریخ بشر، حریم خصوصی هنگام خواب یک مفهوم بیگانه بود. بسیاری از خانواده های فقیر در خانه های کوچکی زندگی می کردند که فقط از یک یا دو اتاق تشکیل شده بود، اتاق بزرگتر، هم به عنوان اتاق خواب و هم اتاق نشیمن عمل می کرد که همه ساکنان خانه از جمله مهمان ها از آن استفاده می کردند. حتی در خانه های بزرگ و کاخ ها هم عجیب نبود که خدمتکاران در همان اتاق صاحب خانه بخوابند.

چرا اروپاییان قرون وسطی داخل جعبه می خوابیدند؟

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

در چنین شرایطی، پرده های تختخواب کمی حریم خصوصی را فراهم می کردند. اما اگر می خواستید خلوت و پوشیدگی واقعی داشته باشید، مجبور بودید در تخت های جعبه ای بخوابید. در بسیاری از خانه های روستایی اسکاتلند، فرانسه و بخش هایی از هلند و انگلستان، مردم داخل جعبه های تختخواب می خوابیدند که در واقع اتاقک های چوبی بودند که یک تخت درون آن قرار داشت و می توانستید هنگام خواب در جعبه را ببندید.

بعضی از این اتاقک ها مثل مبلمان مستقل بودند، اما بقیه داخل طاقچه ها و تورفتگی های خانه ساخته شده و به ساختار خانه متصل بودند. بعضی هم به جای در، پرده داشتند که وقتی آن را می کشیدید، یک کابین نیمه خصوصی دنج و خوب ایجاد می شد.

علاوه بر حریم شخصی، این گرمای بدن داخل این فضای محصور کوچک داخل می ماند و فرد را در زمستان گرم نگه می داشت. همچنین این تخت ها افراد در مقابل متجاوزان، گرگ ها و سایر حیواناتی که وارد خانه می شدند تا حدودی حفظ می کردند. کشاورزان هنگامی که برای کار به مزارع می رفتند، بچه های خود را داخل این جعبه ها نگه می داشتند.

بسیاری از این جعبه ها یکی دو قفسه زیر تخت، بالای تخت و گاهی نزدیک سقف داشتند که به عنوان کمد به کار می رفت. در بعضی مناطق در جعبه ها با پیچ و مهره یا قفلی از بیرون محکم می شد تا وقتی شخص با گنجینه های قفسه های اطرافش به خواب می رود، یا در طول روز برای کار بیرون می رود، در های آن را محکم ببندد.

در نهایت این جعبه ها به یک مبلمان شیک و مد روز تبدیل شدند و حتی خانه های بزرگتر با چند اتاق خواب و بدون احتیاج مبرم به حریم خصوصی هم آغاز به استفاده از آن ها کردند. بسیاری از کابینت سازان قرن هجدهم جعبه های تختخواب مخفی طراحی کردند که به شکل کمد لباس یا میز پادیواری بودند یا زیر کشو ها و قفسه های کتاب قرار می گرفتند.

استفاده از این اتاقک ها از قرن نوزدهم با افزایش نگرانی درباره بهداشت و هوای مانده کم کم منسوخ شد، اما در بسیاری از بخش های اسکاتلند، تا دهه 1900 همچنان از آن ها استفاده می کردند.

منبع: amusingplanet

منبع: برترین ها
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 546

به "چرا اروپاییان قرون وسطی داخل جعبه می خوابیدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا اروپاییان قرون وسطی داخل جعبه می خوابیدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید