کارشکنی سفارت آلمان برای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت

به گزارش فروشگاه کوچک، در حالی که بیش از دو هفته به شروع هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت باقی مانده است، سفارت آلمان در تهران در اقدامی بی سابقه از دادن روادید به بخش زیادی از ناشران، فعالان فرهنگی و اهالی رسانه ایران برای حضور در این رویداد فرهنگی امتناع نموده است.

کارشکنی سفارت آلمان برای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت

جمهوری اسلامی ایران در امسال نیز همانند سال گذشته در قالب یک غرفه ملی با نام ایران، برنامه های متعددی برای حضور در این نمایشگاه تدارک دیده است که این اتفاق با ادغام دو غرفه کودک و نوجوان و بزرگسال در این دوره رنگ و بویی جدید نیز به خود گرفته است.

با این همه سفارت آلمان در ایران به بهانه های عجیبی چون عدم احراز علت سفر برای صدور روادید، بخش زیادی از فعالان نشر ایران را که تاکنون شامل 15 نماینده از ناشران و آژانس های ادبی و اهالی رسانه می شوند را از حضور در این رویداد، منع نموده است.

بر اساس این گزارش تاکنون نمایندگانی از انجمن ناشران دانشگاهی، انتشارات سوره مهر، نشر ققنوس، موسسه ایرانی بوک، انتشارات خانه هنرمندان ایران، موسسه آوانامه، آژانس ادبی پل و... به دلیل عدم صدور روادید از حضور در این رویداد منع گردیده اند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که نماینده انجمن ناشران دانشگاهی سال گذشته به عنوان سفیر ایران در بیزینس کلاب نمایشگاه کتاب فرانکفورت انتخاب گردیده بود و امسال نیز نماینده موسسه انتشارات سوره مهر به عنوان سفیر ایران در این بخش از نمایشگاه انتخاب گردیده است.

اقدام عجیب سفارت آلمان در تهران برای صادر نکردن روادید برای ناشران ایرانی متقاضی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حالی انجام گردیده است که سال گذشته و به دلیل ایجاد مزاحمت عناصر گروهک منافقین برای حاضران در غرفه ایران، مدیریت نمایشگاه فرانکفورت با اعلام رسمی عذرخواهی از ایران و جبران خسارات وارد گردیده به ناشران ایرانی، اعلام داشته بود که از سال آینده شرایط مناسبتری برای حضور ایران در این رویداد را فراهم خواهد آورد.

سفارت آلمان در تهران تاکنون به اعتراض اهالی نشر ایران درباره این اقدام غیرمسئولانه پاسخی نداده است.

هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 18 تا 24 مهر ماه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 51

به "کارشکنی سفارت آلمان برای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشکنی سفارت آلمان برای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید