کودتای مالی ، ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری استعفا داد

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس جمهور مالی، طی نطق تلویزیونی چند ساعت بعد از بازداشت شدن توسط عوامل کودتای نظامی با اعلام استعفای خود گفت نمی خواهد خونی برای باقی ماندن وی در قدرت ریخته شود.

کودتای مالی ، ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری استعفا داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، منابع محلی بامداد چهارشنبه از استعفای ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری مالی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری رویترز کیتا با حضور مقابل دوربین تلویزیون رسمی مالی و طی نطق زنده گفت که از سمت ریاست جمهوری استعفا می دهد.

بر این اساس، وی که چند ساعت بعد از بازداشت شدن توسط نظامیان کودتاچی صحبت می کرد، ضمن اعلام انحلال مجلس، گفت: نمی خواهم خونی ریخته شود تا من در قدرت بمانم.

عصر سه شنبه بود که منابع خبری از حضور پر تعداد نظامیان ارتش مالی در پایتخت این کشور و تیراندازی خبر داده و از آن با عنوان کودتا یاد کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع خود نوشته است که شورش در پادگان کاتی در اطراف پایتخت شروع شده و یک منبع دیگر نیز گفت که تعدادی از وزرا و افسران عالی رتبه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از سفارت نروژ در مالی نوشت که یگان های ارتش در محله های پایتخت حضور دارند و دست به تمرد زده اند. این سفارتخانه از اتباع خود خواست تا احتیاط کرده و از خانه هایشان خارج نشوند.

بامداد چهارشنبه همچنین همزمان با درخواست دبیر کل سازمان ملل برای آزادی فوری رئیس جمهور مالی از بند کودتاچیان، منابع دیپلماتیک نیز از جلسه اضطراری شورای امنیت در روز چهارشنبه برای بررسی اوضاع این کشور خبر دادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1250

به "کودتای مالی ، ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری استعفا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودتای مالی ، ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری استعفا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید