ارتباط بین داروی آرتروز و سرطان پوست

به گزارش فروشگاه کوچک، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه داندی و دانشگاه کوئین مری لندن دریافتند مصرف داروهای که به طورگسترده برای درمان بیماری روده التهابی، آرتروز و واسکولیت (التهاب عروق خونی) استفاده می گردد در ابتلا به سرطان پوست نقش دارند.

ارتباط بین داروی آرتروز و سرطان پوست

به گفته محققان، رابطه قوی ای بین داروی آزاتیوپرین و یک نوع سرطان پوست که در کارسینوم سلول سنگفرشی پوستی (cSCC) یافت می گردد، وجود دارد.

مطالعات قبلی نشان داده اند استفاده از آزاتیوپرین منجر به افزایش حساسیت به نور UVA می گردد و شاید یکی از علل ابتلا به سرطان های پوست باشد.

این مطالعه جدید نشان می دهد که استفاده از آزاتیوپرین منجر به توسعه اثر مولکولی در سرطان های پوست می گردد و از اینرو در تشکیل cSCC نقش دارد.

شارلوت پرابی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: به تمام پزشکان توصیه می کنیم در مورد بیمارانی که دارو آزاتیوپرین مصرف می کنند، دستورالعمل های را در مورد محافظت از خودشان در مقابل نورخورشید تجویز کنند.

در این مطالعه، محققان امضاء ژنتیکی تومورهای cSCC مربوط به 37 بیمار را که آزاتیوپرین مصرف می کردند، آنالیز کردند. محققان دریافتند امضاء ژنتیکی جدید موسوم به امضاء 32، در بیمارانی که آزاتیوپرین مصرف می کردند، وجود داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 43

به "ارتباط بین داروی آرتروز و سرطان پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بین داروی آرتروز و سرطان پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید