بازداشت سخنگوی رئیس جمهور گابن به اتهام فساد

به گزارش فروشگاه کوچک، ایکه انگونی، سخنگوی علی بونگو، رئیس جمهور گابن آدینه به اتهام فساد به زندان اصلی پایتخت این کشور منتقل شد.

بازداشت سخنگوی رئیس جمهور گابن به اتهام فساد

به گزارش، وکیل ایکه انگونی، سخنگوی علی بونگو، رئیس جمهور گابن اظهار داشت موکلش روز آدینه به زندان اصلی پایتخت این کشور منتقل شده است. سخنگوی ریاست جمهوری یکی از هشت نفری است که بر اساس کارزار تازه ای برای مبارزه با فساد در گابن بازداشت شده اند.

بونگو از زمان بازگشت به سر کار خود از مرخصی استعلاجی چند ماهه در پی سکته مغزی اواخر سال 2018 که ابهاماتی درباره سلامت وی برای حکومتداری به وجود آورده و به بی ثباتی در این کشور وابسته به نفت دامن زده، وعده داده است با فساد مبارزه خواهد نمود.

روز آدینه، دادستان آندره روپونات اظهار داشت 16 نفر در چارچوب تحقیق درباره سوءاستفاده از بیت المال و پولشویی، دستگیر شده اند.

از این تعداد، هشت نفر پیش از محاکمه بازداشت و هشت تن دیگر نیز به قید وثیقه آزاد شده اند.

دادستان اسامی، شواهد یا جزئیات جرایم ادعایی را اعلام ننموده است.

پیشتر این هفته، رسانه ها گزارش دادند ایکه انگونی سخنگوی رئیس جمهور یکی از افراد بازداشت شده است.

کارول موساوو, وکیل انگونی، اواخر روز آدینه در تبادل نظر با رویترز اظهار داشت: من تایید می کنم که موکلم در زندان مرکزی لیبرویل تحت بازداشت قرار گرفته است. وی جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

بونگو از زمان بازگشت از مرخصی استعلاجی اش در خارج در ماه مارس، معاون رئیس جمهور و وزیر جنگل ها را بر سر رسوایی در ارتباط با ناپدید شدن 250 میلیون دلار برکنار و نخست وزیر را مسئول تشکیل دولت جدید به منظور مبارزه با فساد نموده است.

پنج دهه است خانواده بونگو قدرت را در این کشور کوچک واقع در مرکز آفریقا در اختیار دارد، جایی که کاهش درآمد های نفتی و فقر گسترده، حمایت از ریاست جمهوری وی را تضعیف نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 660

به "بازداشت سخنگوی رئیس جمهور گابن به اتهام فساد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت سخنگوی رئیس جمهور گابن به اتهام فساد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید