بالاترین نرخ بیکاری قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ثبت شد

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران : انتظار می رفت که نرخ بیکاری ماه سپتامبر آمریکا 8.2 درصد اعلام گردد یعنی 0.2 درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل. اما آمارجدید منتشر شده 0.5 درصد کاهش را نشان داده است. با این حال ترامپ همچنان یکی از بدترین نرخ های بیکاری تاریخ آمریکا را در اختیار دارد.

بالاترین نرخ بیکاری قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ثبت شد

با ما همراه باشید و درباره safarbaran بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، امروز در ساعت هشت و نیم به وقت نیویورک و 16 به وقت تهران آمار نرخ بیکاری آمریکا به همراه داده های مرتبط منتشر شد. نرخ بیکاری آمریکا در خاتمه سپتامبر 7.9 درصد اعلام شد در حالی انتظار می رفت به 8.2 درصد کاهش یابد. آمار پیشین نرخ بیکاری در ماه اوت 8.4 درصد بود. اگرچه این نرخ بیکاری نسبت به پیش بینی ها بسیار مثبت بوده است اما در تصویر کلی هنوز یکی از بالاترین آمار بیکاری در ماه های مشابه در دهه های گذشته محسوب می گردد.

بالاترین نرخ بیکاری میان دوره از جنگ جهانی دوم

کاهش بیش از حد انتظار نرخ بیکاری می تواند به این معنا باشد که سرعت ترمیم اقتصادی سریع تر از پیش بینی ها بوده، که نقطه روشنی در چشم انداز تاریک اقتصادی به شمار می رود. اما اهمیت این آمار حتی بیش از این است. این مجموعه داده ها آخرین گزارش اشتغال ماهانه آمریکا تا پیش از برگزاری انتخابات آمریکا خواهند بود و از این جهت نیز بسیار حائز اهمیت است. قبل از وقوع همه گیری کرونا، زمانی که نرخ بیکاری در پایین ترین سطح 3.5 درصد بود، ترامپ امید داشت که از این حربه به عنوان یکی از مهم ترین برگ های برنده خود در انتخابات استفاده کند.

اما اکنون دونالد ترامپ رکورد بالاترین نرخ بیکاری قبل از انتخابات را، میان روسای جمهور پس از جنگ جهانی دوم ، از آن خود نموده است. اگرچه اقتصاد ایالات متحده از شوک پاندمی کرونا سریع تر از پیش بینی خارج شده است، اما بسیاری از اقتصاددانان نگرانند که چشم انداز اقتصادی در ماه های آینده، به دلیل کاهش چشمگیر احتمال تصویب محرک های اقتصادی، ترس از امواج جدیدویروس کرونا و تنش در خصوص نتایج انتخابات، تاریک تر گردد.

نرخ بیکاری دوره ترامپ قبل از انتخابات دوره دوم در مقایسه با موقعیت مشابه باراک اوباما در سال 2012، تنها 0.1 درصد بالاتر است. نرخ بیکاری دوره اوباما قبل از انتخابات دوره دوم در نتیجه رکود عظیم جهانی 7.8 درصد اعلام شده بود. اما هم اوباما و هم رونالد ریگان (با 7.3 درصد نرخ بیکاری در ماه سپتامبر قبل از انتخابات سال 1984) پیروز شدند مجدداً انتخاب شوند.

با این شرح اگر چه انتشار آمار بیکاری آمریکا، می تواند چالشی عظیم برای کمپین او ایجاد کند، اما بعید به نظر می رسد که این آمار به تنهایی توان ممانعت از تمدید قرارداد اجاره 4 سال آینده کاخ سفید برای او را داشته باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1312

به "بالاترین نرخ بیکاری قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین نرخ بیکاری قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید