خبرنگاران 180 بیمار بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند

به گزارش فروشگاه کوچک، رشت - خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: هم اکنون 180 بیمار بدحال در مراکز بیمارستانی استان بستری و 100 نفر از آنان به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

خبرنگاران 180 بیمار بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر ارسلان سالاری امروز سه شنبه در تماس با رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس گفت: زیرساخت های تخت های مراقبت ویژه در گیلان در حال افزایش است، بیمارستان رازی سانتر بیماری کرونا است و روزانه 300 بیمار در 18 بخش بستری شده و در تلاشیم تا 30 تخت ICU در این بیمارستان راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه برای ایجاد یک هزار تخت نقاهتگاهی آمادگی داریم و اولین نقاهتگاه کشور با ظرفیت 184 تخت در استان گیلان راه اندازی شده افزود: با احتساب مراکز نقاهتگاهی در شهرستان ظرفیت تخت ها به 500 رسیده و با همکاری ارتش زمینه افزایش تخت های نقاهتگاهی تا یک هزار تخت نیز وجود دارد.

5 درصد کرونایی ها مسافرند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در ادامه با بیان اینکه پنج درصد کرونایی های گیلان مسافر هستند، افزود: متاسفانه حضور مسافران در گیلان علاوه بر شیوع آن در داخل موجب افزایش شیوع آن در سایر استان ها می شود.

وی درباره کمبود تجهیزات بهداشت فردی و درمانی در استان گیلان بیان داشت: تجهیزات و کادر درمان به اندازه مردم وجود ندارد و لازمست سیر تولید تجهیزات و واردات ملزومات بهداشت فردی کادر درمان در گیلان تسریع شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت: از چهار هفته پیش تا به امروز افزون بر هفت هزار بیمار در 29 بیمارستان دولتی و خصوصی بستری شده که پنج هزار و 500 نفر از این بیماران بهبود یافته و ترخیص شدند.

وی در پاسخ به سئوال رئیس جمهوری مبنی بر اینکه چرا کار درمانی گیلان بیمار شده و تعدادی نیز جانشان را از دست دادند، گفت: به دلیل دیر متوجه شدن از شیوع ویروس کرونا در گیلان و افزایش بار بیماری در این استان، به لحاظ تجهیزات فردی و بهداشت فردی کادر درمان نیز در مضیقه بودیم و بعضا نیز هستیم.

رئیس جمهوری امروز در تماس ویدیوکنفرانس با ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در بیمارستان رازی رشت در جریان جزئیات آخرین شرایط شیوع کرونا ویروس در سطح استان و اقدامات مقابله با آن قرار گرفت.

دکتر حسن روحانی کادر درمان را در این روزهای سخت و بحرانی ، پناهی برای مردم دانست و گفت: ما ملت قدردانی داریم و این رشادت ها تا ابد در حافظه ملت باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه دوران بیماری کرونا دیر یا زود به پایام می رسد و این فداکاری ها است که در تاریخ باقی خواهد ماند، خاطر نشان کرد: ایثارگری های کنونی پزشکان و پرستاران همچون ایثار رزمندگان در زمان جنگ است و شاهد فداکاری های این قشر هستیم.

وی با تاکید بر تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کادر درمان بیان داشت: دولت با تمام امکانات و توان خود، پشتیبان کادر حووزه سلامت است و تامین نیازمندی ها، با همکاری سازمان های ذیربط به هر مقدار که لازم باشد، تولید شده و در اختیار بیمارستان های سراسر کشور قرار می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 968

به "خبرنگاران 180 بیمار بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 180 بیمار بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید