صدور مجوز آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای رشد 45 درصدی داشته است

به گزارش فروشگاه کوچک، حسینی نیا گفت: رصد 22 روزه از تاریخ ابلاغ صدور مجوز تاسیس آکادمی فنی و حرفه ای آزاد ظرف 3 روز، حاکی از رشد 45 درصدی نسبت به سال گذشته است.

صدور مجوز آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای رشد 45 درصدی داشته است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، غلامحسین حسینی نیا رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: رصد 22 روزه از تاریخ ابلاغ صدور مجوز تاسیس آکادمی فنی و حرفه ای آزاد ظرف 3 روز، حاکی از رشد 45 برابری نسبت به سال گذشته و ارائه 361 موافقتنامه اصولی (در حکم مجوز فعالیت آموزشی) به متقاضیان است.

وی اضافه کرد: از 10 مهر امسال با ابلاغ صدور مجوز تاسیس آکادمی آزاد ظرف سه روز تا امروز، تعداد 361 موافقتنامه اصولی برای متقاضیان صادر شده است و صدور مجوز در بازه معین شده برای واجدین شرایط ادامه دارد.

حسینی نیا گفت: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تسریع و تسهیل در صدور مجوز های تأسیس آکادمی آزاد فنی و حرفه ای در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال پیش که تنها 8 مجوز آکادمی آزاد فنی و حرفه ای صادر شده بود، شاهد رشد 45 برابری در این بخش هستیم.

وی این اندازه استقبال از راه اندازی آکادمی های آزاد و تقاضای انباشته شده را ناشی از نقصان در فرایند قبلی و محدودیت های ناصحیح ایجاد شده که منجر به ایجاد امضا های طلایی شده بود دانست و اضافه کرد: با این اقدام برای همواره بساط خرید و فروش مجوز آکادمی های آزاد جمع و به اجحاف در حق موسسان آکادمی ها انتها داده شد.

بنا به اظهار حسینی نیا، متقاضیان واجد شرایط دریافت نماینده مجوز فعالیت می توانند با فراهم نمودن الزامات کار مانند فضا، تجهیرات، مربی، برنامه آموزشی و اخذ مجوز، بلافاصله فعالیت آموزشی خود را آغاز نمایند و سایر الزامات مثل گواهی عدم سوء پیشینه؛ تاییدیه اداره اماکن و سایر تاییدیه ها را دربازه زمانی سه ماهه تهیه و ارایه دهند.

وی توضیح داد: ضروری است متقاضیان راه اندازی آکادمی آزاد با مطالعه قبلی امکان سنجی و داشتن طرح کسب وکار و تحقیقات بازار و تجربه آموزشی وارد این عرصه شوند تا بتوانند در فضای رقابتی سالم به موفقیت دست یابند و پایداری فعالیت آموزشی خود را تضمین نمایند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن استقبال از مشارکت و اعلام آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آموزش های آزاد فنی حرفه ای از برنامه های سازمان برای تشویق و حمایت از موسسان آکادمی های آزاد در رشته های آموزشی نو و نیز در منطقه ها محروم که فاقد مراکز آموزشی دولتی و آکادمی آزاد هستند و نیز واگذاری مدیریت مراکز آموزش دولتی به آکادمی های آزاد بر اساس ظرفیت های قانونی موجود اطلاع داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1946

به "صدور مجوز آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای رشد 45 درصدی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای رشد 45 درصدی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید