متن داستان قصه&zwnjهای مجید کتاب فارسی هفتم در سال تحصیلی آینده اصلاح می&zwnjشود

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران (پانا) - رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در واکنش به تغییر صورت گرفته در متن داستان سفرنامه اصفهان نوشته هوشنگ مرادی کرمانی در کتاب فارسی پایه هفتم، تاکید کرد که متن اصیل داستان به کتاب درسی سال تحصیلی آینده برگردانده و اصلاح می شود.

متن داستان قصه&zwnjهای مجید کتاب فارسی هفتم در سال تحصیلی آینده اصلاح می&zwnjشود

حسن ملکی درباره این موضوع اظهار کرد: در مطلبی که از مرادی کرمانی در کتاب فارسی پایه هفتم مطرح شده تغییر کوچکی در متن آن ایجاده شده است که این تغییر باعث نگرانی وی شده بود.

وی با بیان اینکه آنچه اتفاق افتاده در سال گذشته و در زمان مدیریت قبلی سازمان بوده است افزود: در متن اصلی داستان سفرنامه اصفهان که از مجموعه داستان های قصه های مجید است، فرازی با این مضمون آمده: ظهر شد، صدای اذان می آمد، کار اکبر آقا تمامی نداشت حوصله ام سررفته بود. که در سال گذشته این بخش به این متن تغییر کرده است: ظهر شد، صدای اذان می آمد، وضو گرفتم و نماز خواندم. کار اکبر آقا تمامی نداشت.

ملکی با بیان اینکه جمله وضو دریافت و نمازخواندن را به متن افزوده اند گفت: طبیعتا تصور آن تغییر دهنده این بوده است که این متن را کامل کند و یا شاید اثر عبادی و معنوی آن روی دانش آموز بیشتر باشد البته تغییر اینگونه در متن یک نویسنده مورد تایید ما نیست و برای سال آینده نیز این موضوع قطعا اصلاح می شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد دستور دادم متن به همان شکل اصیل خودش برشود؛ البته در انتهای مطلب نوشته شده با اندکی تغییر و تلخیص که نویسنده مطلع باشد که اندک تغییر اتفاق افتاده است، اما این موضوع برای سال آینده اصلاح می شود و در نسخه الکترونیکی روی سایت سازمان نیز این مطلب را اصلاح می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1443

به "متن داستان قصه&zwnjهای مجید کتاب فارسی هفتم در سال تحصیلی آینده اصلاح می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن داستان قصه&zwnjهای مجید کتاب فارسی هفتم در سال تحصیلی آینده اصلاح می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید