واشنگتن: امیدواریم با درک بهتری از نحوه دست یابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کنیم خبرنگاران

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که تیم این کشور با درک بهتری از نقشه راه دستیابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کند.

واشنگتن: امیدواریم با درک بهتری از نحوه دست یابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کنیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش را گام مثبت رو به جلو توصیف کرد.

وی که در کنفرانس خبری روزانه وزارت خارجه آمریکا صحبت می کرد، گفت: این گام به ما اجازه می دهد تا به جلو رفته و بازگشت دوجانبه به تعدات که بایدن در دوران رقابت های انتخاباتی و پس از انتخاب شدن به آن اشاره نموده، حاصل گردد.

پرایس اضافه نمود: تیم آمریکا امیدوار است که با درک بهتری از نقشه راه چگونگی دست یابی به شرایط نهایی، وین را ترک کند.

وی در ادامه کنفرانس خبری احتمال گفت وگوی مستقیم میان تیم ایران و آمریکا در وین را کم دانست اما آن را رد نکرد.

وی گفت: انتظار گفت وگوی مستقیم با ایرانی ها را نداریم. ما آماده این گفت وگوها هستیم چون ما برای دیپلماسی آماده هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت وگوها در وین را سخت توصیف نموده و گفت که می دانیم که گفت وگوهای سختی در پیش است.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین نیز نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در پایتخت اتریش را موفقیت آمیز توصیف کرد.

وی در این خصوص در توییتی نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام موفقیت آمیز بود. دو گروه در سطح کارشناسی (درباره برداشته شدن تحریم ها و مسائل هسته ای) موظف شدند اقدامات ملموسی را که باید از سوی واشنگتن و تهران برای احیای کامل برجام اتخاذ گردد، شناسایی نمایند. این گروه ها بلافاصله شروع به کار کردند.

دور نخست نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام که در گراند هتل شهر وین در حال برگزاری است، با توافق برای ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی خاتمه یافت.

بر اساس توافق انجام شده، دو نشست کارشناسی موازی بین اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه برطرف تحریم و هسته ای تشکیل شد. این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در مورد جنبه های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1656

به "واشنگتن: امیدواریم با درک بهتری از نحوه دست یابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کنیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: امیدواریم با درک بهتری از نحوه دست یابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کنیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید