واکنش همتی به پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران

به گزارش فروشگاه کوچک، رییس بانک مرکزی گفت: پیش بینی رشد مالی منفی 6 درصد توسط صندوق بین المللی پول برای سال 99 ایران، در بدبینانه ترین سناریوهای پیش بینی بانک مرکزی نیز وجود ندارد.

واکنش همتی به پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش روز پنجشنبه بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در یادداشتی نوشت: آخرین آمار نقدینگی با وجود تکالیف قانونی تنخواه و هزینه های کرونا در ابتدای سال، حاکی از رشد 6.2 درصدی نقدینگی تا 15 خرداد است. باتوجه به اقدامات در دست اجرا، پیش بینی می گردد رشد نقدینگی سال جاری به مراتب کمتر از رشد سال قبل، گردد.

وی می افزاید: صاحب نظران مالی می دانند که در چارچوب جدید سیاست پولی بانک مرکزی کانال انتقال سیاست ها، دالان نرخ سود است و هیات عامل بانک مرکزی سیاست تنظیم نرخ ها در دالان را به سمت تورم هدف انجام می دهد.

رییس بانک مرکزی در یادداشت خود نوشت: پیش بینی رشد مالی منفی 6 درصد توسط صندوق بین المللی پول برای سال 99 ایران، در بدبینانه ترین سناریوهای پیش بینی بانک مرکزی نیز وجود ندارد و صندوق همان اشتباه محاسباتی را که برای رشد سال گذشته مرتکب شده بود، تکرار نموده است و اگر اشتباه پیش بینی سال قبل را اصلاح می کرد، به عدد متفاوت تری از آنچه اعلام نموده است، می رسید. همچنین به نظرم این پیش بینی با فرض ادامه قرنطینه بوده، که چنین چیزی، برای ما در حال حاضر موضوعیت ندارد.

همتی در ادامه یادداشت خود درباره منابع بانک مرکزی در عراق نوشت: استفاده از منابع بانک مرکزی در عراق برای خرید کالاهای اساسی در چارچوب روابط محبت آمیز دو کشور و با تصمیم و نظر ایران انجام می گیرد و تنها بخشی از گشایش هایی است که به تدریج اتفاق خواهد افتاد.

وی تاکید نمود: برنامه ریزی و کوشش برای تامین به موقع و کافی کالاهای اساسی مورد احتیاج مردم عزیز را وظیفه ملی خود در بانک مرکزی می دانیم.

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1162

به "واکنش همتی به پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش همتی به پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید