ظریف: پامپئو به فریبکاری حداکثری روی آورده است

به گزارش فروشگاه کوچک، وزیر خارجه ایران در واکنش به اتهام زنی بی سند واشنگتن به تهران درباره حمله پهپادی یمن به عربستان سعودی گفت: مایک پامپئو بعد از ناکامی در فشار حداکثری(علیه ایران) به فریبکاری حداکثری روی آورده است.

ظریف: پامپئو به فریبکاری حداکثری روی آورده است

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه کوچک، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در پیغامی توییتری ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره دست داشتن ایران در عملیات پهپادی مقاومت یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی را رد کرد.

وزیر خارجه ایران در پیغام توییتری امروز یکشنبه خود نوشت: مایک پامپئو بعد از ناکامی در (سیاست) فشار حداکثری (علیه ایران)، دارد به فریبکاری حداکثری روی می آورد. ایالات متحده و مشتریانش در یمن به خاطر این توهم که فزونی تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر نمی گردد، گیر افتاده اند.

محمد جواد ظریف اضافه نمود: اتهام زدن به ایران باعث خاتمه فاجعه نخواهد شد [اما] قبول پیشنهاد آوریل 2015 ما برای خاتمه جنگ و شروع گفت وگو ممکن است [منجر به خاتمه فاجعه گردد].

این پیغام توییتری پاسخی به پیغام توییتری شب گذشته وزیر خارجه آمریکا بود که در آن او بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی ایران را به دست داشتن در پاسخ پهپادی پیروز یمنی ها به متجاوزان سعودی متهم کرد.

مایک پامپئو مدعی شده بود: ایران در بحبوحه تمام درخواست هایش برای کاهش تنش (در یمن)، اکنون حمله بی سابقه ای را علیه این تامین کننده انرژی دنیا (عربستان سعودی) انجام داده است. هیچ مدرکی از اینکه حملات از یمن اجرا شده باشند، وجود ندارد.

اشاره ظریف به پیشنهاد آوریل 2015 طرح پیشنهادی ایران بود که موارد ذیل را دربر می گرفت:

1- برقراری آتش بس و توقف سریع همه حملات نظامی خارجی 2- ارسال فوری و بدون وقفه یاری های انساندوستانه و پزشکی برای مردم یمن 3- از سرگیری گفتگوی ملی یمنی و تحت راهنمایی مردم یمن و با مشارکت نمایندگان همه احزاب سیاسی و گروههای اجتماعی این کشور 4- تشکیل دولت فراگیر وحدت ملی یمن.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 448

به "ظریف: پامپئو به فریبکاری حداکثری روی آورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: پامپئو به فریبکاری حداکثری روی آورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید